Bakmadan Geçme Güzellik & Moda Herkes Bunu Konuşuyor Makyaj

Büyük gözler için makyaj hileleri

Büyük gözler her zaman dikkat çekmiştir ve beğenilmiştir.  Küçük gözlülerin en çok istediği şey belki de büyük gözlere sahip olmaktır. Ancak artık bu duruma üzülmeye gerek yok, makyaj ile gözlerinizi büyük göstermeniz mümkün.

Makyaj yapmanın en yaygın ipuçlarından biri yüzünüzün tek bir bölgesini vurgulamaktır. Eğer gözlerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız, gözlerinize odaklanarak makyaj yapmalısınız. Gözleri büyük göstermek için çok basit yöntemler var.

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var, yorgun olduğunuzu en çok gözleriniz belli eder. Bu yüzden gözlerinizde yorgunluk, şişlik ve morluk varsa öncelikle işe bunları sakinleştirecek şeyler yaparak başlamalısınız. Mesela buzlu bir masaj…

Gözleri büyük gösteren ikinci en önemli unsur ise tabi ki kirpikler. Kirpiklerinizi bir kirpik kıvırma aleti ile kıvırmayı unutmayın.

Kavisli kaşlarınız var ise kavislerinize dikkat çekerek, gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Yukarı doğru olan kaşlar gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

Son zamanların vazgeçilmez ürünü aydınlatıcımızı göz çevremize uyguladığımız gibi kaşlarımızın üzerine de uygulamayı ihmal etmiyoruz.

Gözlerinizi olduğundan büyük göstermek için en büyük yardımcınız eyeliner… Çok kuyruklu olmayan bir eyeliner çekerek gözlerinizi olduğundan büyük gösterebilirsiniz.

Alt kirpik diplerinizin ‘dışına’ kalem çekin, ama bu kalem göz pınarlarınıza kadar ulaşmasın. Gözün iç kısmına beyaz ya da ten rengi kalem çekmek gözü olduğundan büyük göstermenize yardım edecektir.

Makyajın son adımına geldik. Son adımda göz kapaklarımızın kıvrım yerlerini vurgulamak doğru bir tercih olacaktır. Bunun için kahverengi far ya da koyu renkli bir far ile gölgelendirin, hatta bazen bronzer bile kullanabilirsiniz.

Ve bu gözlere kim bakmaz…

Yazar Hakkında

10 Kozmetik

Yorumlar