Bakmadan Geçme Evde Bakım Tüyoları Organik İçerikli Ürünler Saç Bakım Tüyoları

Hindistan Cevizi Yağı’nın Saça Faydaları

Hindistan cevizi yağı ile güzel ve bakımlı saçlara kavuşmak mümkün. Peki nasıl? İşte bu yazımızdan size bunun nasıl olduğunu anlatacağız, hadi okuyalım.

Öncellikle Hindistan cevizi yağının nasıl elde edildiğine kısaca bakalım. Hindistan cevizinin beyaz etli kısmı kurutularak soğuk sıkın yöntemi ile sıkılır ve Hindistan cevizi yapı elde edilir.

Bu kısa önbilgiden sonra gelelim Hindistan cevizinin saça faydalarına…

Herkes gür, uzun ve bakımlı görünen saçlara sahip olmak ister bunu biliyoruz. Ama bu saçlar ne yazık ki oturduğumuz yerden bu şekilde olmuyor, bizimde saçlarımıza bakım yapmamız, onunla ilgilenmemiz gerekiyor.

Saç bakımında ise sayısız faydası ile öne çıkan hindistan cevizi yağı, saçları derinlemesine temizlemeye yardımcı olurken saçların nemlenmesinde ve güçlenmesinde de oldukça etkili. Saç tellerini kalınlaştıran ve saç uçlarındaki kırıkları da iyileştiren bu mucizevi yağı haftalık saç bakım rutininize almanızda fayda var.

Bahsettiğimiz gür, bakımlı, uzun ve sağlıklı görünen saçlara kavuşmak için saç bakımınızı düzenli olarak yapmanız önemli. Peki bakım rutininize aldığınız Hindistan cevizini nasıl uygulayacaksınız ondan da kısaca bahsedelim.

Bakım yapmadan önce saçlarınızı günlük kullandığınız şampuanınızla yıkayın ve saçlarınızı bol su ile durulayın. Temiz saça uygulanmasında fayda var.

Sonrasında saçlarınızı havlu ile sarın ve saçlarınızdaki fazla suyu alın.

Saçlarınızı bir tarak ile tarayın ve düzgün bir form almasını sağlayın.

Daha sonra saçınızın uzunluğuna göre Hindistan cevizi yağından bir miktar alarak yağı avuç içinizde eritin ve sonrasında saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.

5 dakika masaj yaparak uygulamayı tamamlayın ve ardından 2 saat bekletin. Bekleme sırasında bone kullanabilirsiniz.

Yağlı saçlara sahip olanlar yağı sadece saç uçlarına uygulayabilir.

Kuru saçlılar ise Hindistan cevizi yağını rahatlıkla saç diplerinde de kullanabilirler.

Hindistan cevizi yağını saçlarınıza her hafta bir kere uygulamanız yeterli.

 

Yazar Hakkında

10 Kozmetik

Yorumlar