Bakmadan Geçme Değişen Saç Modası Güzellik & Moda Moroccanoil Saç Modelleri

Hangi yüze hangi kesim yakışır

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ KESİMİ ÖNERİLERİ

Saç kesimi kararı kimi kişiler için çok zor karar verdiği bir durumken, kimi kişiler için ise anlık ve düşünmeden verilen bir karardır. Ancak sadece moda olduğu bazı anlık kararlar ile kesilen saçlar sonrasında pişmanlıklar olabilir. Bu yüzden beğendiğiniz modeli değil, size yakışacak modeli tercih etmenizde fayda var.

Bizde bu yazımızda bu konuyu ele aldık ve sizin için hangi yüze hangi saç kesimi daha uygun olur araştırdık. Gelin birlikte okuyalım.

Yuvarlak yüzler

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, başın üst kısımlarından itibaren hacimlenen saçlarınız olmalı. Saçınızı hacimlendirmek için ise hacim spreylerinden yararlanabilirsiniz. Yüzünüzü oval göstermek için asimetrik saç kesimleri tercih edebilirsiniz.

Omuz hizasındaki saçlar yuvarlak yüzlüler için idealdir. Ancak saçınız kısaysa da üzülmeyin, çene hattından aşağıya doğru katlarla kestirerek yuvarlak yüzünüz için ideal bir saç elde edebilirsiniz. Böylece saçlarınız genişler ve yeleler yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar. Ayrıca uzun akıcı bukleler ve dalgalı saçlar da mükemmel bir görünüm verecektir.

Oval yüzler

İşte en şanslı yüz hattına sahip kişiler. Evet o sizsiniz oval yüzlüler. Sizin için söylenecek pek fazla bir şey yok aslında, siz saçlarınızı uzun, kısa, dalgalı, düz, açık, toplu, klasik, modern her şekilde kullanabilirsiniz. Ama size en yakışacak olanı sorarsanız, hafif su dalgası ve omuz boyunda uzunluk deriz. Ayrıca omuz ile çene arasında bir saç boyu da size oldukça yakışır.

Kare yüzler

Yüzü çerçeve içine alan katlar ve tek tarafa ayrılan saçlar köşeli yüzleri yumuşatır. Elmacık kemikleri öne çıkartmak gerekir. Böylece köşeli yüz daha az sert görünecektir.

Çene hattından aşağıda duran uzun saçlar yüzünüzü incelterek kare görüntüden kurtulmanızı sağlar. Kısa bir saçınız varsa kıvırcık saç veya dalgalı saç kullanın ve tam çene kemiğinde kesimi bitirin. Eğer saçlarınız kendi yapısında kıvırcık ya da dalgalı değilse de üzülmeyin,  saç köpükleri ile saçlarınızı kolayca bu forma sokabilirsiniz.

Saçlarınız uzunsa da omuzlara kadar düzleştirip, omuzdan aşağısında dalga oluşturun ve dikkati saçın uçlarına çekin. İsterseniz Demi Moore gibi dümdüz, tek renk ve uzun kullanmak da yüzünüzü ince ve uzun göstermekte yararlı olacaktır.

Kalp yüzler

Bu yüz şeklinde alın kısmı daha geniş ve çene kısmı daha dardır. Kalp şeklinde yüzler için önerimiz çenede katlarla hacimlendirilen saçlar. Saçlarınızı hacimlendirmek için Moroccanoil’in Root Boost’unu deneyebilirsiniz.

 

Tüm saç şekillendirme ürünleri için www.10kozmetik.com

Yazar Hakkında

10 Kozmetik

Yorumlar