Güzellik & Moda Makyaj

Kırmızı Ruj Dosyası!

Kırmızı ruj, makyaj çantamızın başkahramanıdır ve her kadının en az bir tane kırmızı ruju vardır. Kırmızı ruj günlük kıyafetlerle kombinlendiği gibi özellikle şık gecelerin vazgeçilmez rengidir. Kendinizi kadınsı mı hissetmek istediniz, bir kırmızı ruj yeter! Ya da günlük spor kıyafetlerinizle bir fark mı yaratmak istediniz, kırmızı ruj yeter! Gece ve gündüz fark etmeksizin tamamlayıcıdır kırmızı ruj… Kırmızı ruj, bir rujdan fazlasıdır.

Modası hiç geçmeyecek nadir şeylerden biri olan kırmızı ruj, bir kadının tamamlayıcı parçasıdır adeta. Peki, çok sevdiğimiz bu kırmızı ruju nasıl kullanmalıyız? Nerelerde kullanmalıyız? Gelin şimdi bu kırmızı ruj dosyasını açalım.

Kırmızı ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında saçınızdan kıyafetinize kadar doğru yerde doğru kullanımı yakalayabilmek gelir.

Ofis için kırmızı ruj kullanımı; iş ortamında kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız mümkün olduğunca sade, desensiz ve tek renk giysiler tercih edin. Düz siyah renk bir tulum ya da siyah bir ceket pantolon takımı olabilir. Saçlarınızı düz fön, atkuyruğu ya da ense topuzu yapabilirsiniz. Makyajınız ise oldukça hafif olmalı, amacımız kırmızı dudaklarımızı öne çıkarmak… İş ortamı olduğundan parlak değil de mat bir kırmızı ruj tercih etmeniz sizi daha şık bir hale getirecektir. Kırmızı rujun en güzel tonları için tık tık.

Hafta sonu gezmesi için kırmızı ruj kullanımı; arkadaşlarınızla buluştuğunuz bir hafta sonu için, kırmızı ruju en güzel çizgili bir kazak ve koyu renk bir skinny jean ile kombinleyebilirsiniz. Tabi ki spor ayakkabı ve dağınık, doğal, salık bırakılmış bir saç ile muhteşem bir görünüme kavuşabilirsin. Makyaj yine mümkün olduğunca günlük ve sade olmalı. Aslında kırmızı ruju özel bir gece dışında kullanmıyorsak, makyajımızı hep günlük, sade ve doğal tonlarda yapmalıyız. Bu genel geçer bilgiden sonra devam edelim.

Özel bir gece için kırmızı ruj kullanımı; çok klasik olacak belki ama bizce siyah bedeni saran hafif diz altı bir elbise ve kırmızı rujun o uyumundaki tat başka bir kombinde var mıdır bilmiyoruz. Sözün özü sade, desensiz bir elbise, stiletto ayakkabılar, minimal bir takı ve kırmızı ruj özel bir gece için muhteşem tercih. Böyle bir gecede sadece göz makyajınızı belirgin şekilde yapın ve başkahraman kırmızı rujunuzu sürün.

Kırmızı ruju kullanabileceğiniz 3 farklı ortam 3 farklı tarz, ama siz 3 tarzı dilediğiniz gibi yorumlayarak onlarca farklı kombin yaratabilirsiniz. Biz size kurtarıcı kombinlerden birkaç örnek vermiş olduk, gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış…

 

Yazar Hakkında

10 Kozmetik

Yorumlar