Bakmadan Geçme Saç Bakım Tüyoları Saçınıza Göre Bakım Ürünleri Yaza Özel Tüyolar

Tatilde yıpranan saçlara özel bakım

Tatil bitti, bitmeyen varsa o da bitecek. Peki tatilden geriye ne kalacak? Deniz, havuz, güneş, klor ve benzeri etkenlerden dolayı yıpranan saçlar!

Tatiliniz boyunca deniz, havuz ve güneşle fazlasıyla haşır neşir oldunuz, dolayısıyla saçlarınız da solgun ve mat bir hal aldı. Durun, don’t panic. 🙂 Biz sizin için muhteşem bir yazı hazırladık. Hadi gelin yıpranmış saçları kurtaralım.

Tatilde deniz, güneş, havuz derken saçların yıpranması, renginin solması ve saçların kırılması kaçınılmaz bir şey. Bu yüzden saçlarınızın dilinden anlamamız ve saçlarımıza kışın kışa özel, yazın ise yaza özel bakımlar uygulamalıyız.  Daha önce kış bakımı için bir yazı yazmıştık. Buradan okuyabilirsiniz.

Gelelim denizden, güneşten yıpranan saçlarımızla ilgili bakım önerilerimize.

 

  • Aslında ipin ucunu önceden sıkı tutmamız gerekiyor. Saçlarımızı mutlaka UV koruyuculu bakım ürünleri ile koruma altına almalıyız. Güneşe çıkmadan önce saçlarımıza uygulayacağımız UV koruyucu saç spreyleri işimizi kolaylaştıracak.
  • Ne kadar koruma altına alsak da deniz, güneş gibi faktörler saçlarımıza az çok zarar verecektir. Bu noktada da saç bakım maskeleri, saç kürleri kullanabiliriz. Saç bakım maskeleri oldukça yoğun kıvamlı ve etkili ürünlerdir. Düzenli şekilde hafta 2 3 defa bakım maskesi uygulayarak saçlarımızı eski sağlığına kavuşturabiliriz.
  • Yıpranmış saçın en belirgin özelliği çatallaşan ve kırılan saç uçlarıdır. Tatil dönüşü bu kötü görünümden mutlaka kurtulmalıyız. Sizi saçlarınızdan 1 – 2 cm kestirmeniz için kuaförünüze emanet ediyoruz.

  • Bakım yapıp saçlarımızı toparlamaya çalışırken bir taraftan da zarar vermeye devam etmemek için, bir süre ısı ile şekillendirme araçlarıyla aranıza mesafe koymanız gerekecek. Üzgünüz… 🙁
  • Ha bir de deniz, klor saç renginize de soldurdu biliyoruz, ama saç renginizi değiştirmek ya da yenilemek içinde sizi biraz beklemeye davet ediyoruz. Şu saçları bir sağlığına kavuşturalım da, size en uygun rengi seçeriz. 🙂 Renk koruyucu ürünler kullanarak buradaki açığı kapatmaya çalışabilirsiniz.
  • Son olarak doğal bir çözüm arayışındaysanız, duş sırasında saçlarınıza elma sirkesi sürdükten sonra durulayabilirsiniz.

 

 

Bizim, tatil dönüşü yıpranan saçlar için önerilerimiz böyleydi. Bir başka yazımızda görüşmek üzere…

Sağlıklı saçlar… 🙂

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar