Bakmadan Geçme Evde Bakım Tüyoları Goldwell Güzellik & Moda Markalar Saç Bakım Tüyoları Saç Modelleri

Goldwell Lagoom Jam Alkolsüz Kuru Jöle Nedir?

 

Saç bir kadının ve bir erkeğin en önemli aksesuarıdır.  Bu aksesuar dış görünüşümüzün tamamlayıcı ögesidir ve gittiğimiz her yere göre farklı şekillendirmelerle farklı tarzlar yaratabiliriz. Her saç modeli bizi farklı bir kişiliğe büründürebilir. Bugünkü yazımızda saç şekillendiricilerin en bilineni ve en eskisi diyebileceğimiz “jöle” den bahsedeceğiz. Hadi okumaya hazırlanın.

Dış görünümüne önem vermeyi herkes sever. Dedik ya en önemli aksesuarımız saçımızdır diye. İşte saçımızı şekillendirmek için kullanılan şekillendirme ürünleri de bizim vazgeçilmezimiz olmayı böyle başardı. Aksesuarımızı güzelleştirerek.

Gelelim jöleye! Jöleyi kime sorsak bilir diye düşünüyoruz.  Kolay kullanımı, uygun fiyatı sayesinde saçınızı şekillendirme de hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz ürünler arasında olan jöle sayesinde uzun saatler saçlarınızın şekli bozulmadan vakit geçirebilirsiniz. Bir profesyonel desteği almadan da kullanabileceğimiz jöle nedir, nasıl kullanılır gelin birlikte bakalım. Burada Goldwell Lagoom Jam Alkolsüz Kuru Jöleyi ele alacağız.

Jöle Nedir?

Saç jölesi, saçın verilen şekil sayesinde düzgün bir biçimde uzun süre kalmasını sağlayan yağlı, parlak ve yapışkan bir maddedir.

Şimdi de Lagoom Jam’ın özelliklerinden kısaca bahsedelim.

  • Hacim veren
  • Güçlü ve sert tutuşlu
  • Hızlı kuruyan
  • Gün boyu kalıcı
  • Kalıntı bırakmayan
  • Tutuş gücü de 4 olan

Goldwell Lagoom Jam Alkolsüz Kuru Jöle nasıl kullanılır peki?

Adından da anlaşılabileceği gibi kahramanımız hem alkolsüz hem de kuru. Nedir bu kuru jöle?

Kuru saç jölesi kullandığınızda, saçlarınız verdiğiniz şekilde saçınızın doğal kuru halinde görünmesini sağlayacaktır. Kuru saç jölesini şekilli ancak daha doğal görünümlü saçlara sahip olmak için kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kısacası hepimizin istediği, doğal görünümlü ve bozulmayan şekiller için 🙂

 

Goldwell, Lagoom Jam kuru jöleyi, hacim serisi içerisinde konumlandırmış, dolayısıyla jölemiz saçlarımıza aynı zamanda hacimde veriyor.

Tutuş gücü 4 seviyesinde olan Lagoom Jam, gün boyunca doğal görünümlü bozulmayan, kalıcı saç şekilleri sunuyor. Çabucak kuruyan bir yapısı var. Ayrıca kokusu da çok güzel.

Jöle kullanacaklar için en önemli tercih sebeplerinden biri de “kalıntı bırakmaması”dır. Ucuz jöleleri kullananlar bilir, saçta bir süre sonra beyaz beyaz pulcuklar olur, tıpkı saçınıza toz, kum gibi bir şey dökülmüş gibi. İşte bu görüntü çok kötü bir görüntüdür ve kimseye güzel görünmez. O yüzden beyler, özellikle siz böyle bir görüntüye sahip olmak istemezsiniz değil mi?  🙂

Saçınıza uygun olan saç jölesini tercih ettiğiniz takdirde saç jölesi ile saçınıza istediğiniz şekli verememek için hiçbir sebebiniz kalmaz. Saçlarınızı ıslak görünümlü görmek isterken, kuru saç jölesi satın alarak bambaşka bir görünüm yakaladığınızda hayal kırıklığına uğramanız doğaldır.

Bu yüzden Goldwell Lagoom Jam Alkolsüz Kuru Jöle ideal jöleniz olmaya aday, bizden söylemesi.

Gelelim jölenin nasıl kullanılması gerektiğine ve kullanım önerilemize…

Seçtiğiniz saç jölesini kullanırken öncelikle saçınız için doğru miktarda kullandığınızdan emin olmalısınız. Yarım kutu jöleyi saçınızı şekillendirmek için kullanmaya çalıştığınızda hiçbir sonuç elde edemezsiniz. Fazla miktarda saç jölesi ancak saçınızın ağırlaşmasına ve hacim kaybetmesine sebep olacaktır ve saçınızın nasıl söndüğüne hayretle bakakalırsınız.

Saç jölelerini genel olarak saç dipleriyle temasından kaçının. Netice de kimyasal bir üründür ve saç derinize uyguladığınızda saç derinizin nefes almasını engeller. Saç jölesini her zaman saçların uçlarına uygulamalısınız.

Saç jölesi ile saçlarınızı şekillendirdikten sonra jöle saçınızda 10 saatten fazla kalmamalıdır. Saç şekli bozulmasın diye jöleli saçlarını birkaç gün kullananlar var.  Mümkün mertebe gün sonunda saçlarınızdan şekillendiricileri arındırın.

Çok önemli bu bilgilerden sonra Goldwell Lagoom Jam için kullanım önerilerimize gelelim.

Lagoom Jam Kuru Jöle,

Islak ve kuru saça uygulayabileceğiniz bir jöledir.

Lagoom Jam’ı az miktarda alın. Saçınızın kısalığı/uzunluğuna göre bu miktarı belirleyebilirsiniz.

Jöleyi mümkün mertebe saç diplerine değdirmeden sürün.

Saçınıza uygularken, saç uçlarına aşağıdan yukarı gelecek şekilde hafif dokunuşlar ile jöleyi yedirin.

Saçınıza vermek istediğiniz şekli jöleyi sürdüğünüz andan itibaren gerçekleştirin. Jöle yapısal olarak hızlı olarak sertleşecektir, haliyle saç şeklinizi bir an evvel vermelisiniz.

Saçınıza verdiğiniz şekli kuvvetlendirmek istiyorsanız; soğuk fön ile jöleli saçınıza, saçınızı şekillendirdiğiniz yön doğrultusunda hafif uygulamalar yapabilirsiniz. Sıcak fön kesinlikle uygulamamalısınız, sıcak fönü saçınıza uyguladığınız takdirde ısı yardımıyla jöleli saç telleriniz birbirine yapışmaya başlayacaktır.

Ve şimdi aynada kendinizi izleme zamanı. 🙂

Goldwell Lagoom Jam Alkolsüz Jöle ile sonuç mükemmel. Bizden söylemesi.  Bu arada ürün 75 ml ve 150 ml olmak üzere 2 farklı formdadır.

Goldwell Lagoom Jam Alkolsüz Kuru Jöle almak için tıklayın.

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar