Bakmadan Geçme Değişen Saç Modası Güzellik & Moda Saç Modelleri

Dolgun saçlar için minik hileler

Dış görünüşümüzde önemli rol oynayan saçlarımızı daha dolgun göstermek için birkaç ipucumuz var. Bu ipuçlarını sizinle paylaşmak istedik.

Dikkat edilecek birkaç nokta size muhteşem dolgun saçlar kazandıracak.

Evet, tüyolara başlıyoruz.

Saç kesimi saçlarınızda büyük fark yaratır. Bu yüzden saçlarınızı kestirmeden önce saç özelliklerinizi tanımalısınız. Örneğin saçlarınız ince ve seyrek ise katlı modelleri tercih ederek hacim kazandırabilirsiniz gibi.
En iyi 5 kesimi ise şöyle sıralayabiliriz;
1- Küt kesim – onlarca değişik şekli vardır. Kulak memesi hizasındaki kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.

2- Kat kat kesim – genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir şekil kazandırır ve bakımı kolaydır.


3- Düz kesim – aynı uzunlukta kesilir. İnce veya oval yüzler için idealdir.


4- Kırık kesim – Herhangi kısa bir kesim olabilir. Genç kadınlarda cool bir hava oluşturur. Eğer 45 yaş üzerindeyseniz, çene ve gerdan profilinizde neler değiştirdiğine inanamayacaksınız. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.

5- Orta boy kesim – Saçlarınız omuzlarınız hizasında hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alır. Omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim kazandırır.


Ayrıca saçlarınız omuz hizasında veya daha uzunsa, dilerseniz, özenle kesilmiş katlar saçlarınıza dolgunluk ve boyut kazandırır. Ancak, çok fazla kat yapılırsa, şekil bozulur ve iyi saç ince ve mat görünür. Bu konuda dikkat edin, uzun saçta az kat kullanın.

Saçınızın şekli başınızın boyutlarıyla uyumlu olsun. Kulak arkanıza ulaşabilen kesimleri tercih edin. Bu saçınızı doğal olarak daha çok gösterir.
Eğer uzun görünmesini istiyorsanız, katlı kesimleri tercih edin. İyi saçlarda kısa kesim, biçim kaybetmeye başladığında kötü görünür.

Aynı zamanda hacim veren, ultra volume tarzında bakım ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Hacim veren saç bakım ürünlerini incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Dikkat Edin!
Hafif ve kaliteli jöleleri tercih edin, ağır jöleler saçınızı sönük gösterir.
Saçınızın her iki tarafını da 30 cm uzaklıktan spreylemiyorsanız parlatıcı ve silikon spreylerden kaçının.

Ayrıca tüm bunlarla vakit harcamak istemiyorsanız, hayat kurtaran bir önerimiz ise kuru şampuanlar! Evet, kuru şampuan kullanarak saçlarınızı hacimli gösterebilirsiniz. Tabi sadece acil durumlarda kullanmanızı öneririz.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar