Bakmadan Geçme Değişen Saç Modası Goldwell Güzellik & Moda Moroccanoil Saç Modelleri

Audrey Hepburn Saç Modelleri

Audrey Hepburn Saç Modelleri

“Funny Face” ve “Breakfast At Tiffany’s” gibi filmleri ile sinema, Hubert de Givenchy’nin ilham perisi olarak da moda literatüründe önemli bir yere sahip olan Audrey Hepburn giyimi ve makyajının yanı sıra kısacık kestirdiği kâkülleriyle minimal tarzını sürdüren bir ikondu.

1929 yılında doğan, 50’li ve 60’lı yıllara damgasını vuran Hollywood ikonu Audrey Hepburn sadece oyunculuğu, zarifliği ve güzelliği ile değil saç modelleriyle de sık sık anılıyor. 50’li yıllarda kısa ve orta uzunlukta saç modelleriyle filmlerde yer alan oyuncu, 60’lı yılların ortasından itibaren firketeyle tutturulmuş modellerle dikkat çekti. En popüler filmleri arasında yer alan Breakfast at Tiffany’s (Tiffany’de Kahvaltı) filminde kullandığı topuz modeli, üzerinden 60 yıl geçmesine rağmen hala pek çok Hollywood starı tarafından taklit ediliyor.

Bizde sizin için Hepburn’un saç modellerinden birkaç örnek hazırladık.

1.  Kısacık kakülleri ile akıllara kazınan Audrey Hepburn’un bu kaküllerinden kestirmek istiyorsanız ve onları nasıl zapt edeceğinizi düşünüyorsanız Moroccanoil Yatıştırıcı Losyonu deneyin.

2. Yine böyle retro saç modellerinden birini yapmak isterseniz ise maşa ile şekillendirdiğiniz saçınızı ortadan ikiye ayırıp toplayın. Şekillendirmeden önce bir Goldwell Sprayer saç spreyi kullanın ki bu çokta sıkı olmayan topuzunuz bozulmasın.

3. Kısa saç herhalde Audrey Hepburn’den başka çok az kişiye böyle güzel yakışıyordur. Kısa saçlılar hem saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirmek istiyorsunuz, hem de şekillendiricilerden dolayı yatışmasını istemiyorsanız Moroccanoil Bakım Yağını şiddetle tavsiye ederiz. Ağırlaşmayan, kontrol edilebilir ve parlak saçların sırrıdır kendisi.

4. Kısa saçlarınızı üstteki gibi düz değil de Hepburn gibi hafif dalgalıda kullanabilirsiniz. Bu durumda dalga veren ürünlerden faydalanabilirsiniz.

5. Kaküllün en güzel yanı bu olsa gerek. Saçlarınızı topuz yaptığınızda ve kaküllerinizi alnınıza döktüğünüzde kısa saç havası yaratıyor. İstediğinizde ise saçlarınızı açık ya da Hepburn gibi toplayarak uzun saçlarınıza kavuşabiliyorsunuz. İyi fikir 🙂

Bir kurdela ile saçlarınızı sıradanlıktan çıkarabilirsiniz.

 

6. Hollywood ikonu Audrey Hepburn’un bu renkli fotoğraflarıyla yazımızı tamamlıyoruz.

Bu arada unutmadan söyleyelim. Hepburn’un saç renginden bende istiyorum diyorsanız, Eva Professionel sizi duydu ve Audrey Hepburn 6.30 rengini yarattı. Denemeye ne dersiniz?

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar