Bakmadan Geçme Saç Bakım Tüyoları Saç Tipine Göre Öneriler

Saç Uzatmanın Püf Noktaları!

Saç bir kadının vazgeçilmez aksesuarıdır. Bu yüzden kadınlar her zaman saçlarının kusursuz görünmesini isterler.

Uzun saç kimileri için tutkudur. Kimileri de kısa saç sever. Uzun saçı sevenler saçlarını kesmeye kıyamazlar. Kazara kestirdiler ise uzatmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu yazımız saçını kestirdikten sonra pişman olan ve saçlarını bir an önce uzatmak isteyen uzun saç severler için…

Bazı kişilerin saçları çok hızlı şekilde uzarken bazılarının ki yavaş uzar. İşte saç uzatmanın püf noktaları…

TEMİZ SAÇ DERİSİ

Saçlarının kolay uzamasını istiyorsan saç diplerinin iyice temiz olduğundan emin olmalısın. Bu nedenle saç diplerine uygun şampuanı seçip saçına masaj yaparak uygulamalısın. Saç uzamasında saç temizliği önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise saçlarını uzatmaya çalıştığın dönemde saçların dökülmeye başladığında ona uygun şampuan seçmelisin.

SAÇLARINIZI NAZİKÇE TARAYIN

Saçlarını günlük bir defa tara ve bu nazikçe olsun. Günlük taranan saçlar kan dolaşımını arttırdığından dolayı uzama daha sağlıklı olacaktır.


SAÇLARINA SÜREKLİ DOKUNMA

Elini saçlarından ayıramıyorsan yağlanmaya ortam hazırlıyorsun demektir. Buda doğal olarak dökülmeye neden olacaktır. Yağlanan saçların saç derisindeki sebum dengesi bozulur ve dökülmeye neden olur.

SAÇLARINI SÜREKLİ TOPLAMA

Siz de sürekli saçlarını topuz yapanlardan mısınız? Yapmayın! Sürekli topuz yapmayın. Saç kökleriniz sürekli toplanmaktan ve saç tellerinizin sürekli gerilmesinden dolayı saçlarınızda yoğun dökülmeler meydana gelecektir. Saçlarınızı olabildiğinde rahat bırakın.

SAÇLARINDA YÜKSEK ISI KULLANMA

Saçlarını uzatmaya başladığın dönemde mümkün olduğunca saçlarına fön, saç düzleştirici ve maşa tarzı şeyler kullanma. Fazla sıcağa sürekli maruz kalan saçlar çabuk yıpranacağından kırılıp dökülmeye başlayacaktır. Kullanmak zorundaysan ısıdan koruyucu ürünlerden destek al ve saç bakımını ihmal etme.

3 ADIMDA İDEAL SAÇ BAKIMI – OKU

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar