Bakmadan Geçme Biraz da Eğlenelim Gezilecek Yerler

Bu yaz tatile nereye gitsek?

Havalar ısınmaya başladı. Güneşin sıcak yüzünü görünce eminiz ki herkesin aklına aynı şey geliyor: Tatil! Yaz tatili kimileri için kalabalık gece kulüpleridir kimileri içinse gözden ırak, sessiz sakin ortamlardır. Bu yazımızda, yaz tatilinde huzur ve dinginlik arayanların tercih edebilecekleri yaz tatili önerilerini sunacağız.

Sedir Adası

Gökova Körfezi’nde bulunan ada, Muğla ili sınırları içerisindedir. Adaya kendi imkanlarınızla ulaşabileceğiniz gibi Muğla ve Marmaris merkezli turlara da katılabilirsiniz. Sedir Adası’ndaki modern yerleşim, Cedrae antik kentinin kalıntıları ile iç içe geçmiştir; dolayısıyla adaya yapacağınız ziyarette, Cedrae’nin birçok kalıntısını görebilirsiniz. Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Kleopatra Plajı da buradadır.

sedir adası

Yıldızkoy

Denizinin temizliği ve sakinliğiyle bilinen Yıldızkoy, Çanakkale’nin bir ilçesi olan Gökçeada’dır. Yıldızkoy’a yakın sahil köylerinde konaklamak için birçok alternatifiniz bulunmakta. Aynı zamanda kamping alanlarından da faydalanabilirsiniz. Yıldızkoy’da yapacağınız bir tatilde Gökçeada’nın iç kesimlerinde bulunan Rum köylerini ziyaret etmeyi unutmayın. Bir Rum köyü olan Zeytinli’de Türk kahvesi ve muhallebi tatmadan adadan ayrılmayın.

yıldızkoy

Büyük Çatı Koyu

Gökova Körfezi’nde bulunan Büyük Çatı Koyu’na ulaşım sadece denizden mümkündür. Ulaşımının böylesine zor olması koyun tenha olmasını sağlıyor. Jeolojik yapısı gereği rüzgar almadığı için deniz mavi bir battaniye gibi durgun.

büyük çatı koyu

Kapuzbaşı Şelaleleri

Kapuzbaşı Şelaleri, Kayseri’nin Yahyalı ilçesi sınırlarındadır. Kayseri ve Niğde arasında uzanan Aladağlar’daki kar sularının Zamantı Irmağı’na döküldüğü nokta olan Kapuzbaşı Şelaleri gerçekten görülmeye değer bir manzara. Bölgede, konaklama açısından birçok alternatif bulmanız mümkün.

Bu ziyaretinizde Kapuzbaşı’na yakın olan Hacer Ormanı’na ve Erciyes Dağı’na yürüyüş de yapabilirsiniz. Zamantı Irmağı’nda yetiştirilen alabalıkların ve Yahyalı kirazının tadına bakmadan bölgeden ayrılmayın.

karpuzbaşı

 

Cunda Adası

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Cunda Adası, tarih ve doğanın iç içe geçtiği bir tatil beldesidir. Türkiye’nin en sakin koylarından birisi olan Patriça Koyu Cunda Adası sınırları içerisindedir. Adada bulunan irili ufaklı birçok koyunun yanı sıra, Agia Triyada ve Cunda Ayos Yannis kiliseleri de görülmeye değer.

cunda adası

Faralya Koyu

Durgun mavi suları ve falezleriyle eşsiz bir tatil vadeden Faralya Koyu’na Fethiye’den ulaşabilirsiniz. Bölgede birçok konaklama imkanı mevcut.

faralya koyu

Yedi Adalar

Dalış severlerin uğrak yeri Muğla’da bulunan Yedi Adalar su sporları için bir cennet konumunda. Adalarda konaklama imkanı kısıtlı ancak ulaşımının kolaylıkla sağlandığı Marmaris’te konaklayabilir veya Marmaris çıkışlı Mavi Turlarla ulaşabilirsiniz.

yedi adalar

İyi hoş tatilimizi yaptık, geldik. Sonuç yıpranmış saçlar! Saçlarınızın yıpranmaması için UV koruyucu içeren saç bakım ürünlerinizi tatil çantanızdan eksik etmeyin. Deniz suyu, güneş, klorlu su saçlarınızı oldukça yıpratacak, canlılığını alacaktır. Tatil dönüşünde ise şu yazımızdan faydalanarak saçlarınıza güzel bir bakım yapın! Bizden söylemesi!

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar