Bakmadan Geçme Değişen Saç Modası Foto Galeri Güzellik & Moda Saç Modası Saç Modelleri

Retro saç modellerine modern dokunuş!

Günümüzde bir eskiye dönüş akımı var. Bu akım saçlarda da kendini gösteriyor. 40- 50 yıl öncesinin saç modelleri günümüz formlarıyla göz dolduruyor. Gelin size nasıl retro bir saç yaparsınız bir kaç örnekle gösterelim. 

En önemli şey, parmak dalgalar; 1920’leri popüler modelidir, şimdilerde bu modeli fazla sprey sıkmadan, ya da doğal görünüm spreyi kullanarak sabitleyebilirsiniz.

Fular dönem saçlarının vazgeçilmez aksesuarı. Saçınızı gelişigüzel ya da hafif dalgalar kazandırarak topuz yapın ve fularla süsleyin. İşte bu kadar basit.

At kuyruğu modelleri de bir dönem oldukça revaçtaydı. Krepe ile önü kabartılan saçlara değişik şekillerde enseden, tepeden toplayabilirsiniz.

Yine 60’lı yılların en çok tercih edilen modellerinden birisi. Dalgalı küt saçlarınız sayesinde asi bir görünüm yaratabilirsiniz. Nostaljik saç modelleri arasında yer alan en şık tarzlardan birisi küt ve dalgalı saçlardır.

Romantik takılmayı tercih eden bayanların seçimi içe doğru toplanan saçlar oluyor. Saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak iki kısmı da içe doğru büküp toplayarak elde edebileceğiniz bu model sizi romantik bir görünüme kavuşturacaktır. Bu model sayesinde oldukça şık görüneceksiniz. Davetler de vazgeçilmez bir model olabilir.

Gelin şimdi sizin için seçtiğimiz modellere göz atalım:

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar