Bakmadan Geçme Güzellik & Moda Saç Modelleri

Kısa Saç Size Yakışır mı?

Kısa saç size yakışır mı? sorusunun cevabı burada. Birçok kadın zaman zaman da olsa hayatında bir kere saçlarını kısa kestirip kestirmemek arasında gidip gelmiştir. Bazı kadınlara bunu düşünmek bile korkutucu gelmiştir. Upuzuuun saçlarına kıyamayan kadınlar için oldukça zor bir karar tabi. E birde yakışıp yakışmayacağı konusu var. Kısacık saçlı ünlüleri ya da çevremizdeki görünce özeniyoruz ama bakalım o kısa saçlar bize yakışacak mı? Ya yakışmazsa, kıyafet değil ki giyip çıkarasın, saç azizim bu hemencik uzamıyor. 🙂

Kısa saça özenip bir türlü kendisine yakışıp yakışmayacağına karar veremeyenler için, çok güzel bir metot bulduk. Bu sihir gibi metot, ünlü İngiliz stilist ve saç bakım uzmanı John Frieda’nın yarattığı bir metot. Adı da 2.25 Kuralı (inch). Frieda’ya göre kısa saçın surat şeklinize yakışıp yakışmayacağını anlamak için sadece bir cetvel, bir kaleme ihtiyacınız var.

Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek siz de kısa saçın size yakışıp yakışmayacağını belirleyebilirsiniz. Belki karar vermenizde yardımcı olur.

1-Kalemi, yatay bir şekilde çenenizin altına, cetveli ise dik şekilde kulağınızın altına koyun.

saçlı

2-Kulak memenizden başlayın, kalem ve cetvelin buluştuğu noktaya kadarki mesafeyi ölçün. Eğer bu mesafe 5,70 cm’den uzunsa kısa saçlı olma hayalinizden vazgeçmeniz gerekiyor. Eğer 5.70’ten az ise kısa saç sizin için biçilmiş kaftan demektir.

Bizim fikrimizi sorarsanız, değişiklik iyidir. Pişmanlıklarınızı sizi üzmeyecek ise herkes istediği saçı bir kez de olsa deneyip görmeli…

 

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar