Bakmadan Geçme Güzellik & Moda Moroccanoil Saç Bakım Tüyoları Saçınıza Göre Bakım Ürünleri

Her Kadının Sahip Olması Gereken 5 Saç Ürünü

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır. Bu kıymetli aksesuarımıza iyi bakmalıyız ki o da sağlıkla ışıldasın!

Bugünkü yazımızda her kadının sahip olması gereken 5 saç ürününe değineceğiz. Tahmin edersiniz ki günlük ihtiyacımız olan şampuan ve krem dışında hayat kurtaran ürünler bunlar. Bir kadının çantasında olması gereken şeyler vardır hani, mesela bir ruj bir rimel gibi. İşte bu ürünler de her kadının dolabında olması gereken saç ürünleri. Bakalım neymiş bunlar 🙂

 

Yoğun Bakım Maskesi

Saçlarınıza hiçbir işlem yapmasanız dahi, hava kirliliği, topladığınız tokalar, kullandığınız taraklar gibi çevresel faktörler saçlarınızın yıpranmasına, zamanla kırılmasına, zayıflamasına neden olabilir. Bu yüzden her saçın bakıma ihtiyacı vardır. Dolabınızda acil durumlarda kullanabileceğiniz bir yoğun bakım maskesi bulundurmanızda fayda var. Moroccanoil’in maskeleri bence tam da amaca uygun geliştirilmiş, yoğun maskeler. Bu maskeyi haftada ya da 10 günde bir uygulamanız yeterli. Saçlarınız bu kadarcık ilgili hak ediyor.

13745057_159463551154144_1883022662_n

Isıya Karşı Koruyucu Sprey

Her ne kadar uzak kalmaya çalışsak da, ısı ile çalışan şekillendiricileri kullanmak zorunda olduğumuz zamanlar oluyor. Isı ise saça zarar veren en büyük düşmanlardan biri. Saçlarımızın kırılmasına ve matlaşmasına neden oluyor. Isının saça verdiği hasarla mücadele etmek ve önlem almak için kuru ya da ıslak saçı şekillendirme işleminden önce mutlaka ısıdan koruyucu bir ürün uygulayın. Moroccanoil Heat Styling – Isıdan koruyucu sprey tam da bu koruma kalkanı için geliştirildi. Saçlarınızı korumak için denemekte fayda var.  İçeriğindeki özel vitaminler ve argan yağı içeriğiyle beklentinizi karşılayacak.

moroccanoil-heat-styling-protection-is-dan-koruyucu-ekillendirici-250ml

 

Saç Bakım Yağı

Aslında bir kadının olmazsa olmaz saç bakım ürünlerinin başında yer alması gereken o ürün saç bakım yağıdır. Saç bakım yağları çok fonksiyonlu ürünler olur genellikle.  Ve bence bu konuda en başarılı ürün Moroccanoil Treatment bakım yağları. Bakım yağları dedim, çünkü ince telli açık renkli saçlar için ayrı yani Light olan, kalan diğer tüm saç tipleri için ise normal olanı mevcut. Argan yağının ve vitaminlerin muhteşem birleşimi. Parlaklık, yumuşaklık, bakım, ısıdan koruma, pürüzsüzlük, yatıştırma… Ne ararsanız var bu üründe. Mis gibi kokusu da saçlarınızdan gün boyu çıkmıyor. Stilistler altı veya sekiz haftada bir saç kesimi öneriyorlar. Ama kimin bunun için zamanı var? Kesime ihtiyacınız olduğunun en belirgin işareti kırık uçlar. Saçın ucuna birazcık saç bakım yağı kullanmak hasarı gizleyecektir. Ee daha ne olsun.

13094204_1097221120300309_4200809546399774793_n

 

Şekillendirici Sprey

Kimileri saç şekillendirmek için vakit harcamak istemez. Daha önemli şeyler vardır, mesela uyku gibi. 🙂 Saçı şekillendirme ihtiyacı duyduğunuzda, bukleli olanlar Moroccanoil Curl Cream, kabaran saçları olanlar ise Moroccanoil Smoothing Lotion’ı sürsün ve elleriyle şekillendirsin. İşte hazırsınız.

moroccanoil-curl-defining-cream-bukle-belirginle-tirici-krem-250ml

Hafif Tutucu Sprey

Ee o kadar uğraştık, saçımızı şekillendirdik, hepimiz saçımızın gün boyu şeklini korumasını isteriz; ama sert ve dokunulabilir bir şekilde değil. Doğal bir görünüm ve bozulmayan saçlar isteriz. Çok mu şey istiyoruz, tabi ki hayır!  Ben buraya birkaç öneri bırakıyorum. Parlaklık için Goldwell Diamond Gloss Parlaklık Veren Ultra İnce Sprey veya Moroccanoil Hair Spray’lerden birini deneyebilirsiniz.

pr_01_110

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar