Boyalı saçların bakımı zordur, ama kızıl saçın bakımı bir kat daha zordur. Kızıl tonlar ışıl ışıl parlarken çok güzel görünür ancak solmuş bir kızıl rengi kimse sevmez. Hayatının bir döneminde saçlarını kızıla boyamış kadınlar bilir, kızıl saçın bakımı zordur.

Kızıl saç özellikle beyaz kadınların vazgeçilmez rengidir. Modası asla geçmeyen olan ve her yaşa hitap eden saç renklerinden birisidir. Şimdilerdeki mavi, pembe, yeşil saç modası ortaya çıkmamışken şüphesiz ki en marjinal, en çılgın, en çekici ve en farklı saç rengi kızıldı. Peki çok sevilen bu saç renginin bakımı nasıl olmalı? Ne yazık ki kızıl saç çekici olmasına çekici ama bakımı hiç çekici değil 🙂 Ama birkaç püf noktası ile daha uzun süre parlak kızıl saçlara sahip olabilirsiniz.

kızıl-saç-bakımı-330x330 kızıl-saç-ombre

  • Kızıl saç çok akan bir saç rengidir. Bu yüzden ilk önce işe duş sayısını azaltarak başlayabilirsiniz. Her gün saçlarınızı yıkamak yerine gün aşırı saçlarınızı yıkamanızı öneririz. Bu saç sağlığı içinde önemli bir nokta. Her gün duş alma gereksinimi duyuyorsanız, saçlarınızı toplayıp duşunuzu alabilirsiniz.
  • Kızıl saça sahip olmak demek saç rengini koruyacak şampuanları kullanmanın kaçınılmaz olması demektir. Bu noktada özellikle profesyonel markaların ürünlerini tercih etmenizi öneririz. Renk koruyucu şampuan ve kremler rengin saçınıza daha çok yerleşmesine ve daha uzun süre kızıl saça sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca renk sabitleyen sprey ve kremler de kullanabilirsiniz.
  • Boyalı saçların baş belası deniz suyunun tuzu ve havuzun kloru kızıl saçın daha çok düşmanıdır. Özellikle klor kızıl saça etki ederek rengini değiştirmekte, yeşile yakın bir renge dönüştürmektedir. Bu durumdan kaçınmak için deniz ve havuz suyuna karşı koruyucu saç bakım ürünleri kullanmak gerekir.
  • Saçlarınıza haftada en az bir kez bakım maskesi uygulamalısınız. Bu hem renginizi parlatacak, hem de yıpranan saçlarınızı onaracaktır. Argan yağlı bakım ürünleri ile ya da doğal yağlarla da saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Örneğin badem yağı gibi…
  • Isı ile şekillendirilen boyalı saçlarda tehdit altında! Kızıl saçınız varsa ısıdan koruyucu sprey kullanmadan ısı uygulaması yapmayın. Isı her saça zarar verir ancak boyalı saçlara daha çok…

Doğal-yollarla-kızıl-saç-boyası-nasıl-yapılır1

Sağlıklı, parlak saçlar için her daim saç bakımınıza özen göstermelisiniz. Siz saçlarınıza emek vermezseniz onlarda size değer vermez. Her saç bakımlı olmayı hak ediyor.

Kızıl saçlıysanız ya da kızıl saçlara sahip olmayı kafaya koyduysanız her an kızıl saçlara sahip olduğunuzu düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Her şeyi kabul ettiyseniz bu püf noktalarımız sizin içindi. Bu noktalara dikkat ettiğinizde daha parlak ve sağlıklı bir kızıla sahip olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar