Bakmadan Geçme Değişen Saç Modası Güzellik & Moda Moda Renkler

Blorange Saç Rengi Nedir?

Neredeyse her yıl yeni biz saç modeli ya da saç rengi trend oluyor. 2017 yılının ilk saç trendi ile karşınızdayız: Blorange yani Kan Portakalı Rengi Saçlar!

Renk ilk olarak ünlü kuaför Alex Brownsell’in Georgia May Jagger’ın (Mick Jagger’ın kızı) rose-gold saç rengi üzerine turuncu tonların denenmesiyle ortaya çıkmış. May Jagger’ın bu denemesini instagramda paylaşmasıyla birlikte de yeni moda saç rengi olarak popülerlik kazanmış durumda.

12

Adının nerede geldiğini merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Adını da İngilizce’de ‘kan portakalı’ anlamına gelen “blood orange” kelimesinin modifiye edilmiş bir versiyonu olan “Blorange” olarak belirlemişti.

Bu renk kırmızı ile turuncu rengin en pastel tonlarının karışımı ile elde ediliyor. Aslında bu yeni trend geçen senenin trend rengi Rose Gold rengini anımsatıyor. Rose Gold renginde biraz daha pembelik ağır basıyorken, Blorange renginde turunculuk yoğun görünüyor.

Saç Renginde İlham Alabileceğiniz Bir Renk: Rose Gold!

2

Son yıllarda renkli saçlar oldukça moda.  Burada hemen sizi Goldwell Elumen ile tanıştırmak isteriz. Elumen, Goldwell markasının peroksit içermeyen özellikli bir boyası ve moda tonları bu seride bulabilirsiniz. Elumen serisi tamamen renkli bir seri değildir, kahve rengi, sarı gibi diğer tonları da bulabilirsiniz. Devam edelim;

Rengarenk ve alışılmışın dışında saç renkleri çok güzel olsa da bakımı ve rengi uzun süre korumak oldukça zor. Rose Gold, Blorange gibi renkler pastel tonlarda olduğundan daha çabuk akarlar. Saçların boyandığı ilk halini korumak biraz zordur. Bu süreyi uzatmak için bakım ürünlerinden destek almanızı tavsiye ederiz. Bu aşamada renk koruyucu şampuan ve krem ve ekstra olarak renk koruyucu serumlar uygulayabilirsiniz.

5

Blorange gibi renkler için bir uyarımız olacak. Bize kalırsa bu tarz farklı ton ve renkler içeren boyama işlemlerini evde kendiniz tutturmaya çalışmayın, uzman bir kuaförden destek alın. Çünkü kızıl, turuncu ve sarı gibi birkaç renk barındıran boyama işlemleri sonrasında üzülebilirsiniz.

www.10kozmetik.com – Saçınıza Bir Güzellik Yapın!

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar