Bakmadan Geçme Evde Bakım Tüyoları Organic Colour Systems Saç Bakım Tüyoları Saç Boyaları

Boyalı saçları korumak için ipuçları!

Siz de renk müptelalarından iseniz, saçlarınıza verdiğiniz önemi kat kat arttırmanız gerekiyor. Boyalı saçı korumak ve düzenli bakım yapmak oldukça önemlidir. Bu yazımızda boyama işleminden saçlarınızı nasıl korursunuz ve mevcut renginizi korumak için neler yapabilirsiniz? Bunlara değineceğiz.

Saçlarını sık sık boyayanlar özellikle de açık renklere boyayanlar saçlarına verdikleri zararın farkındadır. Ama yine de o sarı saçlar için ellerinden geleni artlarına koymazlar. 🙂 Madem siz sarı saçta ya da saç boyamakta ısrarlısınız, bize de size çözüm sunmak düşer. Saç boyamak ya da açmak saçı yıpratır hepimiz biliyoruz. Ancak saç teknolojisi de sürekli gelişiyor. Saçlarınızı boyarken yapmanız gereken ilk adım organik içerikli ürünleri tercih etmek. Bu tarz ürünlerde saça zarar veren maddeler bulunmuyor ya da çok az miktarda bulunuyor. Nedir bu saça zarar veren maddeler; mesela amonyak, paraben, resorsinol gibi maddeler. Sağlıklı saça giderken ilk adım olarak bu maddeleri içermeyen bir boya Organic Colour Systems’i deneyebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise yine Organic Colour Systems markasının ‘yoğun bakım’ ürünü REVAMP’ı denemek. Bu ürün bir bakım ürünü, ama bildiğiniz bakımlardan değil. Saçlarınız yıpranmadan önce kullanırsanız, saçlarınızı koruyucu bir görev üstleniyor, saçlarınız yıprandıktan sonra kullanırsanız ise, saçlarınızı onarıcı bir görev üstleniyor. Yani anlayacağınız boya öncesinde de, boya sonrasında da çok işinize yarayacak. Kuaförünüzden isteyin! Ya da 10 Kozmetik’ten alın. 🙂

54218222fc475b3348444e77_1457696185582_2048

Saçları boyanın veya açıcının zararından korumak için her hafta bakım yapmak önemlidir. Revamp’ın yanı sıra bakım maskeleri de kullanabilirsiniz. Maskeler için tık tık.

Gelelim boyadan sonraki aşamaya. Saçlarınızı boyadınız, renginizden çok memnunsunuz. Ama biliyorsunuz ki bu durum uzun sürmeyecek, boya saçınızı yıpratacak, renk akacak, saç matlaşacak. Yıpranma matlıktır, işte bu yüzden saçı daha fazla yıpranmalardan korumamız ve saçı renklendirdiğimizde kaybettiği sağlığın bir kısmını geri kazandırmak bu denli önemlidir. Saç doğal olarak şeffaftır ve saçın iç renginin parlamasını sağlayan da budur. Maalesef, renklendirmelerden kaynaklanan yıpranmalar bu “pencere”nin önüne adeta bir bulut çekiyor ve saç renginin daha cansız görünmesine neden oluyor. Boyalı saçları daha fazla yıpranmalara karşı korumak için birkaç önerimiz olacak.

602477_386109578136121_34291876_n

  1. Bakım kreminizi saçınızda daha uzun süre bekletin. Böylece saçın içine daha iyi nüfuz edecektir. Hafta bir defa derinlemesine onarıcı saç maskesi uygulamak da fena olmaz!
  2. Gece uygulanan bir saç maskesi deneyin: Yatarken durulanmayan bir bakım ürünü kullanmak, pürüzlü kütikülleri düzleştirecek ve boyama işleminden kaynaklanan hasarın bir kısmını giderecektir. Bir de sabah, derinlemesine bakım yapılmış ve mükemmel kokan saçlarla uyanmak dünyadaki en muhteşem şeylerden biri.
  3. Sıcaktan kaçının: Her gün saç kurutma makinenizi, saç maşanızı ve düzleştiricinizi kullanmak yerine bir kaç gün ara vermeyi değerlendirin. Kendi kendine kurumuş doğal görünümlü bir saç, her zaman geçerli olan inanılmaz bir topuz veya gevşek bir saç örgüsünü deneyin.
  4. Ilık duş alın: Sıcak su boyanın düşmanıdır. Saçınızı çok sıcak su ile durulamak saç boyanızın daha çabuk rengini kaybetmesine neden olur. Daha ılık su kullanın ve sadece saçınızdaki şampuanı ve saç kremini durulamak için yeterli olacak kadar su kullanarak saç boyanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayın.
  5. Sıcaklığa karşı önleminizi alın: Saçınızı saç kurutma makinesi ile kurutmanız gerekiyorsa daima ısıdan koruyucu sprey kullanın. Isıdan koruyucu sprey saç tellerinin sıcaktan kızarmasını önleyecek ve aynı zamanda parlaklık ve saçınızın yapılmasında kolaylık sağlayıcı içeriklerin de saçınıza eklenmesini sağlayacaktır.

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar