Bakmadan Geçme Güzellik & Moda Makyaj

Metalik makyaj nasıl yapılır?

Metalik makyaj nasıl yapılır?

90’lı yıllarda ışıltılar ne kadar modaydı hatırlıyor musun? Eğer bu görünümü özlüyorsan, şanslısın: Metalik makyajlar moda dünyasına hızlı bir dönüş yapıyor!  Üstelik eskisine göre çok daha “sofistike” bir biçimde!

Işıldamaya hazır mısın? Metalik makyajı doğru bir biçimde uyguladığında, ne kadar iyi göründüğüne inanamayacaksın!

 

  1. Makyaja primer ile başla. Metalik makyajının gözlerinde kusursuz durması ve daha uzun süre kalıcı olması için gözlerine makyaj öncesi göz makyajı primerı uygula. Suya dayanıklı, bir ürün deneyebilirsin. Yapman gereken tek şey far uygulamadan önce göz kapaklarına göz bazını uygulayıp pürüzsüz bir görünüm sağlamak.

Glamour

  1. Likit formüllere yönel. Tamamen metalik görünümleri sevmene rağmen bu kadar iddialı bir göz makyajını denemekten çekiniyor musun? Likit formüllere yönel. Likit ışıltılı göz farları, istediğin ışıltıyı yakalarken; doğal bir görünüm yakalamana yardımcı olacak. Bu farların hafif formülü ve zarif inci ışıltısı ile göz makyajın odak noktası olacak!

 

  1. Cilt tonuna uygun tonlar seç. Cildine en uygun metalik tonu seçerken, açık tenliysen koyu tonları; koyu tenliysen açık tonları tercih et. Bu sayede dikkat çekici bir kontrast yakalayacaksın!

 

  1. Sınır tanıma. Metalik kelimesi aklımıza bronz, altın ve gümüş tonlarını getiriyor… Peki ya gök kuşağının diğer renkleri? Konu metalik makyaj olduğunda tüm tonlara şans ver! Tabi bu biraz cesaret isteyebilir.

kaynak

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar