Bakmadan Geçme Markalar Organic Colour Systems Profesyonel Ürünler

Gebelik ve Saç Rengi

Gebelik ve Saç Rengi

Hamile olduğu haberini alan bir kadının tek düşündüğü o andan itibaren bebeğinin sağlığıdır ve bunun için elinden geleni yapacaktır.

Bir bebek haberi hem anne hem de baba için en güzel haberlerden biri olsa gerek. Hamilelik haberini alan ebeveynlerin birçoğu hayatlarında bazı değişikliklere gitmek durumunda kalıyorlar. Özellikle anneler mutlu, sağlıklı bir yenidoğan sağlamak için kendi kişisel yaşam tercihlerinden vazgeçiyorlar ya da alışkanlıklarını değiştiriyorlar.  Bu değişiklikler elbette yeme içme düzeni ve kalitesi, zararlı alışkanlıkların dışında güzellik rutiniyle de ilgili… Konuyu biraz açalım:

Bebek bekleyen annelerde en çok görülen endişelerden biri “Bu süreçte beyaz saçları nasıl kapatacağım ve 9 ay boyunca istediğim saç rengini koruyabilecek miyim?” Bizce saçlarınızı bu süre içerisinde boyamasanız daha iyi, ama saçlarınızı boyamakta ısrarcı iseniz, gerçek cevap: Doktorunuza danışınız.

Ancak, doktorunuza danışacağınız boyalar içinde size Organic Colour Systems’i önerebiliriz.  Eğer kullanacaksanız tercih edeceğiniz boya diğer kalıcı boyalardan çok farklı olmalı.

Organic Colour System, amonyak, paraben, resorsinol içermez. İçeriğindeki ham maddeler ‘organik içerik sertifikalı’dır. Meyve özlerinden oluşan içeriğe sahiptir.

hamilelikte-halsizlik1

Paraben

Paraben, pek çok güzellik ürününde bulunan ucuz bir madde olup sadece hamilelik sürecinde değil, normal zamanlarda da endişe duyulması gereken bir maddedir. Danimarka, çocuk ürünlerinde paraben kullanımı yasaklamıştır.  Organic Colour System paraben içermez.

Alerjik reaksiyon

Bu özel zaman zarfında, gebelik vücudun öngörülemeyen şekilde tepki vermesine neden olabilir. Normal zamanda size alerji yapmayan bir ürün ya da belki de bir yiyecek bu dönemde beklenmeyen şekilde alerjik reaksiyon göstermenize neden olabilir. Bu nedenle saç boyanmadan önce gebelik sırasında komplikasyonlara neden olabilecek istenmeyen alerjenlerle temas etmesini önlemek için bir cilt testi yapılması gereklidir.

Koku Duyarlılığı

Daha önce belirtildiği gibi, vücut gebelik sırasında beklenmedik şekillerde hareket edecektir. Örneğin, daha önce hamile bir kadını rahatsız etmeyen kokulara duyarlılık oluşacaktır. Çözümümüz basittir, kimyasal ve sentetik kokunun sert kokusunu içermeyen bir saç boyası ve ürünü kullanın. Kuaförler ise  hamile bir müşterinin saçını renklendirirken daima dikkatli olmalı ve doğal kokulara bile duyarlıysa onlara bir maske takma seçeneği sunmalıdır.

21873

Amonyak

Amonyak cildi, gözleri ve solunum sisteminin tahriş edici bir maddedir ve hamile kadınlarda ve hamile olmayan bireylerde öngörülemeyen astım sorunlarına neden olabilir – bu kimyasalın bulunmadığı bir saç rengi ve saç boyası ürünlerini kullanmanızı öneririz.

Hamilelik çok özel ve hassas bir süreçtir. Dediğimiz gibi anneler bebeklerini en iyi şekilden dünyaya getirmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerdir.  Saç boyama ve saç boyası konusunda uzman doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz. Bahsedilen ürünler “hamileler kullanabilir” ibaresi içermezler. Lütfen doktorunuza danışınız.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar