Değişen Saç Modası Güzellik & Moda Saç Modası Ünlüler

En Trend 7 Kısa Saç Modeli

Kısa saç hem kullanım hem de şekillendirme olarak uzun saça göre daha kullanışlı bir modelidir. Kısa saçında trendleri var, bizde bu trend kısa saçları sizin için derledik.

Romantik Bob

Paris, Texas filminde romantik bob’uyla ikonikleşen Nastassja Kinski’den sonra Miranda Kerr yüzünü çevreleyen dalgalı, küt saçlarıyla yeni bir trend yaratıyor. Kalıp modellerle yıldızı çok barışmayan bob kısa ve geniş dalgalarla romantik bir havaya bürünüyor.

miranda-kerr-515933624- 1

Vetements Pixie’si

30’ların meşhur saç kesimi ‘bowl cut’ Paris Moda Haftası podyumunda küllerinden geri doğdu. Vetements defilesini ele geçiren, markanın stilisti ve modeli olan Lotta Volkola Adam’ın imzası olan saç modeli son yılların yükselişte olan saçlarından olacak gibi görünüyor. It-girl Zendaya ise kase kesim kısa saçlara trend olmadan şans veren isim oluyor.

zendaya-509742876-2

Yeni Punk

Sınır tanımayan, asi punk çocuksu, küt saçlarla buluşunca ortaya mükemmel denge çıkıyor. Ustura kesim sayesinde küt saçlar ‘edgy’ bir görünüm yaratıyor. Yeni Punk hareketinin öncülerinden biri ise Tim Burton’ın karanlık çetesinin son üyesi olan Avustralyalı aktris Bella Heathcote.

bella-heathcote-464129124 - 3

Gerçek Küt

Rihanna bizi yıllar sonra ‘gerçek’ kütle yeniden tanıştırıyor. Düz, ortadan ikiye ayırdığı ve çene hizasında yüzünü çevreleyen saç modeliyle ‘gerçek’ küt saçların zamansız coolluğunu bir kez daha kanıtlıyor. ‘Gerçek’ küt minimalist ve güçlü bir tavır sergileyerek şimdiden en çok ses getiren saç trend’lerinden birine dönüştü.

rihanna-509888738- 4

Asker Tıraşı

Yeni fenomen haline gelen ‘buzz cut’ ya da türkçe kullanımıyla asker tıraşı yılın en iddialı saç kesimi. Pixie’ye boyut atlatan asker tıraşı yüksek modada da yerini buldu. Model Ruth Bell asker tıraşıyla Sonbahar/Kış 2016 defilelerinin öne çıkan isimlerinden biri oldu.

ruth-bell-491833616- 5

Modern Aslan Yelesi

Podyumlarından alınan bir başka saç modeli ise modern aslan yelesi oluyor. Beatles’ın meşhur saç modeli mop-top’la disko çağının klasiği aslan yelesi birbirine karışıyor. Yükselen model Peyton Knight’ın nev-i şahsına münhasır saçlarının gelecek sezonki akıbetinin ne olacağı hakkında meraklı bir bekleyişteyiz.

peyton-knight-490062522- 6

Asimetrik Katlar

Jennifer Lawrence her konuda olduğu gibi güzellikte de kural tanımıyor. Asimetrik kısa saçları farklı katlarla hacim kazanıyor ve bu kesim saça bambaşka bir hava katıyor. Güzel oyuncunun asimetrik, katlı saç kesimi güzellik kurallarını ters düz ediyor.

jennifer-lawrence-496555716 -7

Kaynak

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar