Bakmadan Geçme Evde Bakım Tüyoları Goldwell Keratherapy Markalar Moroccanoil Saç Bakım Tüyoları

Saçlarınız yıpranmadan önleminizi alın!

Saç yıpranması sorunu yaşamıyor olsanız dahi, yıpranmayı önlüyor olmak önemli.  Saçlarınızın kırılmasını, zayıflamasını beklemeden önlemini almalısınız. Üstelik sağlıklı bir saçınız var ise bu bakım işi sizi yormayacaktır. Günlük bakım ürünleriniz ile çok geç olmadan saçınızı yıpranmaya karşı koruyabilirsiniz. Saçlarınız yıpranmadan önce neler yapabilirsiniz gelin birlikte görelim…

1- ISIYA KARŞI KORUMA

Saç yıpranmasının en büyük nedenlerinin içinde fön, maşa ve düzleştirici olduğunu biliyor muydunuz? Tek sebep bu olmasa da en büyük nedeni ısıdır. Gerçek yıpranma, saçlarımızı ısıya karşı korumadığımız zaman gerçekleşir. Isı ile aktive olan, ısıdan koruyan saç şekillendirme ürünleri ile saçlarınızı ısının zararlarından koruyabilirsiniz. Bu ürünler saçınız ve ısı ile çalışan aletler arasında koruyucu bir tabaka oluşturarak yıpranmayı önler. Böylece hem saçlarınızı korumuş, hem de şekillendirme anlamında katkı sağlamış olacaksınız.

 

2- GÜNEŞ IŞINLARINA KARŞI KORUMA

Özellikle yaz aylarında dışarı çıkmadan önce cildimize birçok güneş koruyucu süreriz ama saçlarımız için aynı çaba içerinde olmayız. Saçlarımızda tıpkı cildimiz gibi güneşe karşı korumaya ihtiyaç duyar. UV ışınları, havuzdaki klor, ter ve duştaki ağır su daha yaz tatiliniz bitmeden saç yıpranmasına neden olabilir. Saçınıza uygun güneşten koruyucu UV etkili bakım ürünlerini buradan öğrenebilirsiniz.

 

3- SAÇINIZA İHTİYACI OLAN SEVGİYİ GÖSTERİN

Çoğu insan saçlarına nasıl bakması konusuna yeterince dikkat etmez:

Birbirine dolanmış saç tellerine güç uygulayarak taramak…

Kuaföre gitmek yerine saçları evde boyamak…

Ağırlık yapan şampuanlar ve saç kremleri kullanmak…

Bu tip işlemler kuruluğa, kaşıntıya ve tahrişe neden olur. Bunlar çoğu kadınların ve erkeklerin sonuçlarını düşünmeden uyguladığı günlük şeyler. Neyse ki, tüm bu saçları yıpratan şeyler önleyici adımlar, biraz kararlılık ve en iyisini hak eden saçlarınız üstünde uygulanacak bir kaç dakikalık profesyonel işlemlerle engellenebilir. Örneğin saçlarınızı taramadan önce saç kremi ile yumuşatarak tarayabilirsiniz. Kuaföre giderek saçlarınıza önem verebilirsiniz. Şampuan, saç kremi, maske gibi bakım ürünlerini seçerken ağırlık yapmayan özellikte olanları tercih edebilirsiniz.

Unutmayın, saçınız ile ilgili en doğru kararları siz verirsiniz, tabi yanlış kararları da… Yanlış kararların bedeli üzücü olabilir. Uzman bir kuaförden destek almayı hiçbir zaman ihmal etmeyin ve Moroccanoil, Goldwell, Keratherapy, Loreal gibi profesyonel bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar