Bakmadan Geçme Goldwell Markalar Saç Boyaları Top Ürünler

Erkekler! Saç boyama konusunda bilmeniz gerekenler var!

Saç beyazlaması sorunu kadınları olduğu kadar erkekleri de ilgilendiren bir konu. Erken yaşlarda beyazlamaya başlayan saçlarla birlikte erkekler içinde saç boyamak bir zorunluluk olabiliyor. Erkeklerde saç boyama oranı her geçen gün arttıkça buna erkeklerin bu ihtiyaçlarına yönelik ürünler ve teknikler de gelişiyor. Erkeklerde saç boyama yaptığına göre, bu yazımızda hem onlara yönelik ürünlerden hem de boyama yapmanın inceliklerinden bahsedeceğiz.

Erkekler! Saç boyama konusunda yeni sayılırsınız, bilmeniz gerekenler var. 🙂

SAÇ BEYAZLAMASI

Öncelikle saç beyazlamasına değinmek gerekirse, insanlarda genellikle 30’lu yaşlarla beraber saç beyazlamaya başlar. Bunun sebebi kısaca hücresel döngümüzün yaş aldıkça yavaşlamasıdır. Bazı durumlarda genetik mirasla birlikte daha erken yaşlarda beyazlama olabilir. Bazı erkekler bundan hoşnutken bazıları ise bu durumdan oldukça rahatsız olurlar.

image

SAÇ BOYAMA

İşte bu hoşnut olmayan bazı erkekler saçlarını boyamayı daha yoğun düşünmeye başlıyorlar. Erkeklerin saç boyamaya karar vermesi kadınlar kadar kolay olmuyor elbette ki. Pe ki erkekler saç boyatırken neler dikkat etmeli?  Erkekler genellikle saçlarının boyanmış olduğunun dışarıdan bakınca anlaşılmamasını isterler. Bu yüzden saç yapımızı ve rengimizi doğru analiz ederek ona göre bir boya seçmeliyiz. Ancak bu durum önceden olduğu gibi zor ve zahmetli değil, piyasadaki gelişmiş ürünler sayesinde artık hayal olmaktan çıktı.  Bu noktada size Goldwell Men ReShade ürününü öneririz. Erkekler için hem renk hem de uygulamadaki kolaylığı ile bulunmaz bir nimet adeta! Abartmıyoruz, köpük formundaki bu boya ile sadece 5 dakika da beyaz saçlarınız kamufle edilir. Evet evet boyanır değil, kamufle edilir. Men ReShade boyanın en önemli özelliği transparan özelliği olması. Bu sayede saçlarınızı boyadığınız dışarıdan bir gözle anlaşılmaz.

3

 

Erkekler için saç beyazlaması genellikle belli bölgelerde başlayabiliyor. Böyle durumlarda sadece o bölgeler için uygun boya işlemi yapılabilir. Böylece saçınızın tamamını boyatmamış, sağlıklı saç tellerine de zarar vermemiş olursunuz. Men ReShade ürününün amonyak içermemesi ve sadece 5 dakika saçta kalması saça verdiği zararı minimuma indirir.

48ed94ae-40f4-4fce-80c6-47f2123cb978men_reshade

Erkeklerde saç boyama işlemi yapılacaksa kendi ana saç tonuna uygun olmalıdır. Aynı zamanda erkeğin kaş ve bıyıklarına uygunda olmalıdır. Kaş ve bıyık genellikle saçlardan sonra beyazlayacağı için çok koyu bir saç rengi ile mevcut kaş ve bıyık rengi uyum sağlamazsa hoş olmayan bir görünüm olabilir.

Saçınızın ana rengini bilmek ve ona uygun tonlarda bir boya rengi seçerek doğal bir görünüm sağlayabilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar