Bakmadan Geçme Güzellik & Moda Makyaj

2017’ye az kaldı: Geçtiğimiz yılın en havalı makyaj trendleri

2016’nın sona doğru hızla yaklaşmasıyla, geride kalan yılın makyaj trendleri açısından bizlere neler kattığını hatırlamak istedim. 2016 bizler için ışıltıların ve canlı renklerin ön plana çıktığı bir yıl oldu. Gözlerde, dudaklarda, ten makyajında parlaklık ön plandaydı. Bu nedenle benim de en çok kullandığım makyaj malzemem aydınlatıcı oldu!

 

Yılbaşı gecesi için makyaj ilhamı arayışındaysan, belki de bu trendler sana ilham verebilir! İşte 2016’nın en havalı makyaj trendleri!

 

1.Işıltılı dudaklar

1

Daha önce de dediğim gibi 2016 parlaklığın, ışıltıların ön plana çıktığı bir seneydi ve dudaklarımız da bu görünümden nasibini aldı! Işıltılı dudakları ilk olarak moda haftalarında, Versace ve Burberry defilelerinde gördük. Makyaj sanatçıları modellerin dudaklarına altın ve bordo tonlarda pullar uyguladı.

Pullar kullanmasan da, sen de simli dudak parlatıcınla bu görünüme benzer bir görünüm elde edebilirsin.

 

2.Parlak göz makyajı

2

Bu yıl makyaj sanatçıları pastel tonlardan, mücevher parlaklığında gözlere kadar birçok göz makyajı denedi. Ancak kazanan kesinlikle parlak gözler oldu. Kardashian ailesinin en küçük üyesi Kylie Jenner’ın da çok sık kullandığı bu göz makyajını elde etmek istersen, şeffaf dudak parlatıcını göz kapaklarına uyguladıktan sonra seçtiğin tondaki göz farını uygulamalısın. İşte bu kadar!

3.Kırmızı ruj ve nude göz makyajı

3

Işıltılı dudak trendi yılın trendi olsa da, klasik kırmızı rujun yeri her zaman başka! Her dönem trendy olacak kırmızı ruju 2016’da nude göz makyajıyla tamamladık. Makyajı dengelemek için de ideal bir yol olan bu trendi, kırmızı rujunu uyguladıktan sonra göz kapaklarına sadece çok açık bej tonda far uygulayarak yakalayabilirsin.

 

4.Dumanlı gözler

4

Her sene olduğu gibi 2016’da da dumanlı göz makyajını sık sık kullandık. Hem podyumlarda, hem de ünlü yıldızların makyajlarında dumanlı göz makyajının özellikle gri ve toprak tonlarındaki versiyonlarını gördük. Bence yılbaşı makyajı için de dumanlı göz makyajı harika bir tercih olur!

 

5.Aydınlık ten makyajı

5

2016 aydınlatıcıların yılıydı! Yüz hatlarının belirginleşmesini sağlayan ıslak görünümlü ten makyajı ile daha aydınlık ve canlı görünümler elde ettik. Bence 2017’de de bu trend devam edecek!

Kaynak

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar