Güzellik & Moda Markalar Moroccanoil Profesyonel Ürünler Saç Modelleri

Dolgun saçlar için minik hileler

Saçlar, dış görüntünüzde önemli bir rol oynar. Doğru bir saç kesimi ve şekillendirme ile saçlarınız daha dolgun ve sağlıklı görünebilir. Hem de birkaç küçük nokta ile… Dikkat edilecek birkaç nokta size muhteşem dolgun saçlar kazandıracak.

Evet, tüyolara başlıyoruz.

SAÇ KESİMİ

Saçlarınızın özellikleri sizi kesim konusunda yönlendirecektir. Bu yüzden öncelikle kendi saçlarımızı tanımamız lazım. Saçınız çok ve gür ya da zayıf, ince ve seyrek olabilir. Ancak genel kural olarak saç kısa ise ve tek boyda ise daha dolgun gözükür.
En iyi 5 kesimi ise şöyle sıralayabiliriz;

1- Küt kesim – onlarca değişik şekli vardır. Kulak memesi hizasındaki kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.

kut-sac-modelleri-15

2- Kat kat kesim – genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir şekil kazandırır ve bakımı kolaydır.
katli-sac-modelleri-4
3- Düz kesim – aynı uzunlukta kesilir. İnce veya oval yüzler için idealdir.
kisa-sac-modelleri-1
4- Kırık kesim – Herhangi kısa bir kesim olabilir. Genç kadınlarda cool bir hava oluşturur. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.
sac_585f6183-57b9-484d-bd32-f25fca180cff_1
5- Orta boy kesim – Saçlarınız omuzlarınız hizasında hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alır. Omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim kazandırır.
orta_boy_sac_modelleri-6 s-a98357dac479628dfd212817bd386137e61a6d16
Ayrıca saçlarınız omuz hizasında veya daha uzunsa, dilerseniz, özenle kesilmiş katlar saçlarınıza dolgunluk ve boyut kazandırır. Ancak, çok fazla kat yapılırsa, şekil bozulur ve iyi saç ince ve mat görünür. Bu konuda dikkat edin, uzun saçta az kat kullanın.

Saçınızın şekli başınızın boyutlarıyla uyumlu olsun. Kulak arkanıza ulaşabilen kesimleri tercih edin. Bu saçınızı doğal olarak daha çok gösterir.
Eğer uzun görünmesini istiyorsanız, katlı kesimleri tercih edin. İyi saçlarda kısa kesim, biçim kaybetmeye başladığında kötü görünür.
Uzun saçlara hacim vermek için, havlu ile kurulayın ve saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve kalın bir lastik ile bağlayın. Saç kurutma makinesi ile kurutun ve daha sonra açın. Bu saçınıza çabucak hacim verecektir.
Kaçınılması Gerekenler
Hafif ve kaliteli jöleleri tercih edin, ağır jöleler saçınızı sönük gösterir.
Saçınızı spreyliyorsanız kaliteli spreyleri tercih edin, içeriğine dikkat edin.

Ya da hiçbir kesimle uğraşmak istemiyorum diyorsanız burayı tıklayın! Sadece tek bir üründe daha dolgun saçlara sahip olun. Diplerinize sıkın ve başınızı öne eğerek saçlarınızı kurutun! Merhaba dolgun saçlar 🙂

moroccanoil-2

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar