Saç Bakım Tüyoları Saç Tipine Göre Öneriler Saçınıza Göre Bakım Ürünleri

Yağlı Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Ve Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Birçok kadının problemi olan yağlı saçlar, beraberinde birçok sorunu da getirir. Yağlı saç derisi, sönük, cansız görünüme sebep olmasının yanı sıra sık dökülme ve kırılma da oluşturur. Çabuk yağlanan saçlar daha sık yıkama isteği doğurur ve sık yıkamak saçlarınızı daha çok yıpratır.

Yağlı Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Yağlı bir saç derisine sahipseniz, saç tipinize uygun bir şampuan bulmanız gerekir. Seçeceğiniz şampuanın ilk özelliği arındırıcı ve yağlanmayı düzenleyici olmalıdır. Şampuan seçiminde dikkat edeceğiniz bir diğer şey ise içeriğinde sülfat ve paraben olmaması. Buradan ulaşabilirsiniz. Saçlarınız çok yağlı olsa bile sağlıklı saç ve saç derisi için saçlarınızı gün aşırı yıkamaya özen göstermelisiniz. Yağlı görünümden kurtulmak için kuru şampuan gibi ürünler kullanabilirsiniz. Kuru şampuan saçınızdaki yağı emerek yıkamanızı geciktirebilir. Saç yağlanmasını biraz olsun engellemek isterseniz, saçlarınızı taramakta zorlanıyorsanız saç kreminizi yalnızca uçlara uygulayın. Ve durularken mutlaka soğuk su kullanmaya özen gösterin.

maxresdefault

Yağlı Saçlar İçin Doğal Yağlar

Gün içinde sürekli saçlarınızla oynamayın ya da taramayın. Çünkü bu saçlarınızın daha da yağlanmasına sebep olabilir. Yağlı saçlara sahip olanlar bakım yağları kullanmanın saçlarını daha çok yağlandıracağına inanır. Oysaki saç deriniz kuruduğunda yağ bezleriniz daha çok çalışır ve yağlanma artar. Saçlarınızı yumuşatacak, nemlendirecek ve bakım yapacak doğal yağlar kullanmanızda bir sakınca yoktur. Argan yağı ya da çay ağacı yağı, yağlı saçınıza bakım yapmanız için uygun bir seçim olabilir.

Yağlı saçlara sahipseniz bu yazdıklarımı dikkate alıp doğru uyguladığınızda yaşadığınız sorunların ve problemlerin azaldığını saçlarınızın çok daha sağlıklı ve canlı gözüktüğünü fark edeceksiniz

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar