Evde Bakım Tüyoları Markalar Moroccanoil Saç Bakım Tüyoları

Saçların hemen uzatsın istiyorsan hemen oku!

Ani bir kararla saçlarınızı kısa kestirdiniz ve bu kararınızdan çok pişman oldunuz. Şimdi de saçlarınızı bir an önce uzatmak istiyorsunuz. Kısa saçların rahatlığı ve pratikliği tartışılmaz ancak uzun saçların da albenisi inkâr edilemez!

1.Yeşil çay

Anti-oksidan özelliği sayesinde vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmamızı sağlayan yeşil çay, kan dolaşımını arttırdığı için saçlarının büyümesine de katkıda bulunur. Ayrıca sadece saçlarını değil, cildini güzelleştirir. Bir taşla iki kuş!

yesilcay-ve-saglik

2.Bol su

Günde en az 8 bardak su içerek vücudunun su ihtiyacını giderebilirsin. Vücudunun su ihtiyacını karşıladığında ise hücreleri harekete geçirirsin ve bu da saçlarının büyümesine destek olur.

1014650_620x410

3.Protein tüketmek

Saç büyümesini hızlandırmak için protein tüketmek şart! Yediklerinden ve içtiklerinden aldığın gibi protein içeren besleyici saç bakım şampuanlarından da saçının güçlü şekilde büyümesine destek olabilirsin.

nocanvas_yumurtadan-daha-cok-protein-iceren-gidalar-y23zp1

4.Isı kullanma

Saçlarını uzattığın dönem boyunca ısıyla şekillendirmeye ve fön makinesi ile kurutmaya ara vermeye ne dersin? Fazla sıcağa sürekli maruz kalan saçlar kırılıp zarar gördüğü için bir süre ara vermeni öneririz.

sac-duzlestirici

5.Yeterince uyu

Sen uyurken hücrelerin kendilerini yenilerler. Hatta uykusuz kaldığında saçının, cildinin cansız görünmesinin neden de budur. Saçını uzatmaya çalıştığın bu dönemde de her gün uykunu aldığına emin olmalısın.

201303-omag-sleep-better-600x411

6.Bakım yağları

Bakım yağları bu dönemde senin favori saç bakım ürünlerinden olmalı. Bu bakım yağlarıyla saç derine masaj yaparak kan dolaşımını arttırabilirsin.

13094204_1097221120300309_4200809546399774793_n

7.Saç derini iyice temizle

Saç tipine uygun bir şampuanı bularak, saç derini iyice temizlediğinden emin olmalısın. Mesela saçlarını uzatmaya çalıştığın bu dönemde dökülme gibi bir sorunla karşılaşıyorsan, bu soruna yönelik şampuanları kullanmanı öneririz.

kadin-banyo-dus-sampuan-su-mkl

8.Nazikçe tara

Saçlarını her gün en az bir kere kökten uca, nazikçe tara. Bu şekilde kan dolaşımını arttırmış olursun ve büyümeyi desteklersin.

dogru-sac-nasil-taranir

9.Saçına dokunma!

Sen de sürekli saçına dokunanlardan mısın yoksa? Bunu yaparak saçlarının yağlanmasına sebep olabileceğini biliyor muydun? Saçların yağlandıkça da saç derindeki sebum dengesi bozulur ve dökülmeler yaşanabilir.

10.Sürekli saçını toplama

Saçlarını sürekli atkuyruğu ya da topuz şeklinde topluyorsan saç tellerinin gerilmesine ve kopmasına neden olabilirsin. Bunun yerine, özellikle de yatmadan önce saçlarını serbest bırak ve saç derinin hava almasını sağla.

maxresdefault

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar