Goldwell Markalar Moroccanoil Saç Bakım Tüyoları Saç Tipine Göre Öneriler

Fön nasıl çekilir?

Bildiğiniz gibi saçlar, dış görünüşte oldukça önemli bir yere sahip. Saçlar karakterinizden tutun da ruh halinize kadar her şeyi yansıtabilir. Renk seçimi, saç boyu seçimi ve şekillendirme seçimi tamamen kişiye ait özellikler barındırır. İşin en zor kısmı da sanırız ki şekillendirme kısmı… Her gün saçınızı nasıl şekillendireceğinizi düşündüğünüze eminiz. En azından bir fön çekebilseydim dediğinizi de duyar gibiyiz. İşte tam da bu isyanınızdan dolayı sizin için “Fön nasıl çekilir?” yazısını hazırladık. Haydi gelin fön nasıl çekilirmiş yazımızdan öğrenelim.

2

Fırça seçin

Fırça seçimi ile başlayalım. Fön tipine göre, uygun fırçayı seçin. Dalgalı veya içe dönük fönler için küçük ve orta boy fırçalar, düz fön için ise büyük boy fırçalar kullanılması uygun olacaktır.

Saçı ıslatın

Saçın tamamını fön suyu veya su kullanarak ıslatıp tarayın.

1442910002388

Saçı parçalara ayırın

Saçı parçalara ayırın. Gözbebeklerinin hizasından başın tepe noktasına kadar olan bölümü ayırıp bir toka yardımıyla tutturun. Kulaklar üzerinde bulunan saçları ve ensedeki saçları da tutamlara ayırıp yine bir toka yardımıyla tutturun.

Föne kulak üzerinden başlayın

Fön uygulamasına başlamadan önce bu aşamada ısıdan koruyucu bir şekillendirici kullanmanızı öneririz. Fön uygulamasına kulak üzerindeki saçlardan başlayın. Fön çekeceğiniz taraftaki tutamı, daha ince tutamlara ayırın. Aldığınız tutamlar fırçadan taşmamasına dikkat edin.

Saçın üstünden fön çekin

Fırçayı saçın üst kısmında kaydırarak fön çekin. Saç uçlarının bükülmemesine özen gösterin. Fön makinesi fırça ile birlikte hareket etmeli ve aynı noktaya uzun süre tutulmamalıdır. Yoksa saçlarınız zarar görür.

fon

Saçın alt kısmına fön çekin

Bu defa fırçayı saçın alt kısmında kaydırarak fön çekin. Fırçayı, saçlar içe doğru kıvrılmayacak şekilde saç uçlarında döndürerek bir süre tutun. Bu aşamada saçlarınızı fırçaya dolaştırmamaya dikkat edin.

Ense kısmına fön çekin

Kulak üstleri bitince ense kısmındaki saçlara geçin. Enseden başlayıp başın üst kısmına doğru ilerleyin.

Ön kısma fön çekin

Saçın ön kısımlarına da aynı şekilde fön çekerek işlemi bitirin. Fönden sonra saçlarınızın kabarmaması için Moroccanoil Frizz Control uygulamanızı tavsiye ederiz.

Fönün daha kalıcı olmasını istiyorsanız, saç spreyi veya jöle gibi şekillendiriciler ile son bitişi yapın!

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar