Evde Bakım Tüyoları Güzellik & Moda Makyaj

Doğru Manikürün Püf Noktaları

Ellerimiz en dikkat çeken ve en çok özeni göstermemiz gereken organlarımızdır. Gün içinde deforme olan, yıpranan, kuruyan ellerinizi evinizde basitçe uygulayacağınız bir bakımla ödüllendirebilirsiniz. Size önereceğimiz birkaç tüyo ile manikür için kuaförlere gitmeye gerek duymayacaksınız.  Bazı detaylara dikkat edildiği sürece evde manikür yapmak kolay hatta eğlenceli bir hale gelebilir.

Manikür işlemine başlamadan önce ilk olarak ellerinizi yaklaşık 30 derecelik bir suyun içerisinde 10 dakika bekletin. Böylece yumuşayan tırnak etlerinizin üzerinde işlem yapmak daha kolay olacaktır. Aynı zamanda nemli eller manikür sonrası daha da bakımlı bir görünüme neden olur.

evde-manikur-nasil-yapilir_646x340

Kuaföre gittiğinizde tırnak etlerinizi keserler ancak evde uygulayacağınız manikürde her hangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek adına tırnak etlerinin törpünün ucu yardımıyla geriye doğru itmenizi öneririz. İhtiyaç duyarsanız daha sonra kuaföre giderek tırnak etlerinizi kestirebilirsiniz.

Tırnak etlerini çözdükten sonra sırada manikürün en önemli kısmı “tırnak törpüleme” yer alıyor. Tırnağınızı törpülerken size önereceğimiz ilk tüyo tahta bir törpü kullanmanız. Temini kolay metal törpüler aslında düşünülenin aksine tırnaklar için pekte yararlı değil. Metal törpüler tırnağınızın daha fazla kırılmasına ve yıpranmasına neden olur. Törpüleme işlemine tırnağınızın orta kısmından başlayın. Tırnağınızın boyunu istediğiniz uzunluğa getirdikten sonra küt veya oval olarak şekil vermek size kalmış. Tırnağın yan tarafları çok sivri kalmamalıdır. Ellerinizin şekline göre tırnaklarınıza şekil verebilirsiniz. Örneğin; elleriniz tombulsa tırnaklarınızı oval, parmaklarınız uzunsa küt tırnaklar size daha çok yakışacaktır.

saloons-kuafor-de-manikur-ve-shellac-kalici-oje-uygulamasi_502bc6c114bdf_4

Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi ılık suyla yıkayın. Tüm işlemlerin ardından bir nemlendiriciyle ellerinizi yumuşatın ve ojenizi sürün. İşte bu kadar kolay!

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar