Saç Bakım Tüyoları Saç Tipine Göre Öneriler Saçınıza Göre Bakım Ürünleri

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Her insanın saç yapısı farklıdır. Kimi kuru saçlarından şikayet eder, kimi kalın saçlarından kimi de yağlı saçlarından. Bugün yağlı saçlarından şikâyetçi olanlar için birkaç önerimiz olacak. Ama önce bir uyarımız olacak, saçlarınızla çok oynamanız da saçlarınızın yağlanmasına sebep olacaktır, ellerimizi saçlarımızdan çekelim lütfen 🙂

*Yağlı bir saç için en etkili bakım ürünü elma sirkesidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunuza bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırırsanız saçlarınızın daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya kavuşacaktır.

*Bir diğer önerimiz ise Limon durulaması; yağlı saçlar için 1 limonun ince rendelenmiş kabuğu ve 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10 dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litre ılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8bölümü eklenir ve durulama yapılır.

1240234_a33b3ecccfabf069803485636b35dafb_640x640

Suna Dumankaya’dan Yağlı saçlara sahip olanlar için küçük ve kolay bir karışım;
* 1 kahve fincanı elma sirkesi,
* 1 tatlı kaşığı kekik suyu,
* 1 çay kaşığı tuz,
* 1 su bardağı suyu karıştırın

Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün. Daha sonra nemli ve sıcak bir havluya sararak yaklaşık iki saat saçınızda bekletin.

Yağlı saçlar için pratik bilgiler

Saçınız yağlı bir görünüme sahipse, geniş uçlu bir makyaj fırçasını mineral bir pudranın içine batırın. Fırçanın ucun da kalan fazlalığı azaltmak için sapına elinizle hafifçe vurduktan sonra pudrayı saç diplerinize uygulayın. Uyguladığınız pudra fazla yağı emerek saç tutamlarınız arasına karışacak. Bize inanın, kimse duş almaya vaktiniz olmadığını anlayamayacak.

Kuru şampuan kullanın! 

Eğer pudra ile uğraşmak istemezseniz kuru şampuan sizin kurtarıcınız olacaktır. Çantanızdan ayırmayacağınız en önemli ürün bir kuru şampuan olmalıdır. Hem pratik, hem de en iyi sonucu size sunar.

Size önerebileceğimiz kuru şampuanlar, Keratherapy ve Moroccanoil

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar