Güzellik & Moda Makyaj

Göz makyajının püf noktaları…

Makyaj söz konusu olduğunda kadınlar bilir ki üzerinde en çok durulması gereken kısım gözlerdir. Göz makyajı hem daha zahmetli hem de daha ilgi çekicidir. İlk aşama her zaman göz makyajıdır.  Bir kadının bakışları en güçlü silahı olabilir. İşte gözlerinizi ön plana çıkarabileceğiniz, etkileyici göz makyajının püf noktaları…

Zemini iyi hazırlayın
Gözleriniz aynı zamanda en çok yorulan organlarınızdan biri, bu sebepten onlara iyi bakın. Makyaja başlarken ilk olarak gözlerinizdeki yıpranmış görünümü gidermek için ya da göz altı torbalarınız varsa onları yok etmek için güzel bir kapatıcı kullanın. Kapatıcınızı sürerken mutlaka ve mutlaka sünger kullanın ve kapatıcıyı iyice yedirin. Daha doğru bir kullanım için kapatıcıyı aşağıdaki görselde olduğu gibi uygulayın. Ayrıca makyajınızın daha belirgin olması için kapatıcınızın tonunu kendi ten renginizden bir ton açık seçin.
en-iyi-5-goz-alti-kapaticisi
Doğru renkleri kullanın
Çoğu zaman kıyafetinize göre göz farı seçersiniz ancak bu her zaman doğru olmaz. Önemli olan saç, ten ve göz rengi uyumunuza göre bir renk seçmeniz. Sadece kıyafetinizde var diye yüzünüze gitmeyecek renkte farları kullanmaktan kaçının. Yoksa komik bir görünebilirsiniz. 🙂

renkli-göz-makyajı-modelleri1

Gölgelendirmeyi unutmayın
Gözlerde gölgelendirme işlemi çok önemli. Makyajın derinliğini veren gölgelendirme işlemini yaparken benzer tonları açıklı koyulu olarak kullanın. Genellikle gri tonları gölgelendirme için en uygun tonlardan biri. Bu işlemi yaparken koyu renkli farı göz kapağınızın dış kısmına, açık olanı ise iç kısmına sürün. Doğal ve doğru bir görünüm yaratması için de iyice dağıtarak birbirinin içine yedirin.

maxresdefault

Eyelinerı uzatın
Göz makyajının olmazsa olmazlarından biri olan eyelinerınızı sürmeyi unutmayın. Zeminini hazırladığınız ve farları gölgelendirerek sürdüğünüz göz makyajınızı göz kapağınızın üzerine çekeceğiniz eyeliner ile devam ettirin. Eyelinerınızın uç kısımlarını çok az daha uzatarak, aşırıya kaçmadan bir kuyruk görünümü oluşturun. Yüz şeklinize göre kuyruk uzunluğuna kısalığına kendiniz karar verin, yüzünüze en uygun olan size en çok yakışandır.

iri-goz-makyaji-4

Göz kaleminizi dışa sürün
Göz kapağınızın dışına sürdüğünüz eyelinerı gözlerinizin iç kısmına süreceğiniz göz kalemiyle tamamlayın. Ancak göz kaleminizi sürerken sadece iç kısmına sürmeyin; kirpiklerinizin arasına da yedirerek daha doğal ve kalıcı bir etki yaratın. Hatta iç kısma hiç sürmeseniz de olur. Bazen daha iri gözler için gözlerinizin iç kısmına beyaz bir kalem de geçebilirsiniz.

goz-kalemi-surme-teknikleri_646x340
Rimelle sonlandırın
Göz makyajınızı son olarak rimel sürerek taçlandırın. Rimeli seçerken kirpik yapınıza göre seçin; kirpiklerinizin uzunluk ya da yoğunluk gibi özelliklerden hangisine ihtiyacı varsa ona göre bir rimel kullanın. Kalın ve hacimli kirpikler için ya da ayrık kirpikler için uygun olan maskaraları seçin. Rimeli sürerken önce içten sonra dıştan sürmeye özen gösterin. Üst üste çok kat sürmemeye özen gösterin, yoksa kirpikleriniz birbirine yapışır, ağırlaşır ve kötü bir görünüm elde edersiniz.

620_340_kirpiklere-zarar-veren-5-rimel-uygulama-hatasi-800x436.71497584541066_56fd2c1b9c8cb

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar