Saç Bakım Tüyoları Yaza Özel Tüyolar

Yaz bakımı hakkında bilmeniz gereken 4 şey

Yaz bakımı hakkında bilmeniz gereken 4 şey

Güneş, deniz ya da havuz… Bütün bir kış hayalini kurduğumuz bu faktörler aslında saçları yıpratıyor.

Eğer deniz tatiline çıkacaksan, bu birkaç tüyo saçlarının canlı ve parlak görünümünü korumak için aklından çıkmasın. Özellikle güneş ve denizden yıpranmış saç tekrar toparlamak için ne yapmalı?

Saçlarda meydana gelen yıpranma da dökülmeyi artırabiliyor, mat bir görünüm Güneş ışığı ile doğrudan temas saç ve derinin temel hücreleri olan “keratinositler”in ölümüne, kollajenin parçalanmasına yol açar. Deniz ve havuz suyu ile uzun süreli temas ise su kaybına neden olarak saçı kurutur. Ayrıca havuz suyunda bulunan klor, saçtaki kuruluğu artırıyor ve kırılganlıkta artış oluyor. Size önereceğimiz pratik öneriler ile bu zararlardan kendinizi koruyabilirsiniz.

  • Güneşten önce

Saçlarını güneş ışınlarından korumak ve saç renginin solmasını önlemek için şapka ile saçlarını korumayı deneyebilirsiniz.

16-Ways-To-Protect-Your-Hair-From-The-Summer-Sun

  • Denizden sonra

Denizden her çıktığınızda saçlarınızı durulayın, tuzlu su saçlarınıza zarar verir. Bakım ürünlerinin Sun serilerini kullanmakta faydalı olacaktır.

  • Akşam olunca

Saçlara şampuan sonrası saç kremi uygulanmalı. Böylece mat görünüm ortadan kalkar, saçlar kolay taranır, kırılma önlenir. Banyo sonrası ıslak saça uygulanacak silikon tarzında onarıcılar da saç gövdesinin bütünlüğünü destekliyor, parlak bir görünüm sağlayarak kırılmayı azaltıyor. Saç kremi sürmeyi ihmal etmeyin.

summer-hair_xfylch

  • Döndükten sonra

Tatilden döndükten sonra eğer saçlarınız yıprandıysa, kuaförünü ziyaret edip kırıklarından kurtulabilirsiniz. Saçlarınızın bakıma ihtiyacı varsa bakım yaptırabilirsiniz. Saç renginiz zarar gördüyse boyanı tazelemeyi de unutmayın.

3 adımda ideal saç bakımı yazısı için tıklayınız

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar