Evde Bakım Tüyoları Goldwell Loreal Paris Moroccanoil Saç Bakım Tüyoları Saçınıza Göre Bakım Ürünleri Schwarzkopf

3 adımda ideal saç bakımı!

3 adımda ideal saç bakımı!

İdeal saç bakımı 3 basit adımdan oluşur:

Temizleme, Koruma ve Bakım.

Temizleme adımı hepimizin tahmin edeceği gibi şampuan aracılığıyla olacaktır. Şampuan saçı gün içerisinde maruz kalınan toz ve kirden nazikçe temizleyerek bir sonraki adıma hazırlar.

Koruma adımı, saç kremi ile sağlanacaktır. Saç kremi şampuanla açılan ve zarar görmeye açık hale gelen saç kütikülünü kapatarak saçı yapısını korur, ayrıca kolay tarama ve esneklik kazandırır.

Bakım adımı ise saç maskesiyle tamamlanacak. Saçın her zaman özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Sağlıklı görünen saçlar için şampuan ve krem yeterli olmayacaktır. Mutlaka bakım uygulamaları yapılmalıdır.
Şimdi bu 3 maddeyi derinlemesine inceleyelim 🙂

  • Şampuan

Şampuan saçı nazikçe ve derinlemesine temizler. Saçı, saç derisini, üzerinde oluşan fazla yağlardan, terden, ölü hücrelerden ve şekillendirme ürünlerinden arındırır. Şampuan iyice durulama gerektirir çünkü iyi durulanmayan ve şampuan kalıntısı kalan saç matlaşır.

Moroccanoil markasının her saç tipi ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyum sağlayan şampuanlarından deneyebilirsiniz. Özel argan yağlı formülü ile saçın bütün ihtiyaçlarını karşılar: daha parlak, daha bakımlı, daha güçlü, daha esnek ve daha fazla onarılmış saçlar sağlar.

  • Saç Kremi

Şampuanın yanı sıra saç kremi de temel bakım ürünüdür ve her saç yıkamadan sonra kullanılması tavsiye edilir.  Islak saçlar genellikle mat ve düzdür. Şampuan uygulaması sırasında saç karışabilir ve temizleme yapılırken kolayca hasar görebilir. Saç Kremleri saça esneklik verir, kolay tarama ve ısıya karşı koruma sağlar. Ayrıca şampuan ile açılan saç kütiküllerini kapatarak saçı korur.

Saç Kremleri iki gruba ayrılır; Durulanan Saç Kremleri ve Durulanmayan Saç Kremleri.

Durulanan Saç Kremleri ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve ardından iyice durulanır. Saçı besler ve saç yüzeyini yatıştırır. Kuruduktan sonra saç belirgin şekilde elastikiyet kazanır ve kolayca şekil alır.

şampuan dökme1

Durulanmayan Saç Kremleri, ıslak ya da kuru saça tarama işleminden önce uygulanır ve durulanmaz. Saça uzun süreli koruma sağlar.

Yine saç tipinize uygun ve genellikle kullandığınız şampuan ürününün devamı olan bir saç kremi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Goldwell, Moroccanoil, Loreal, Schwarzkopf gibi markaların profesyonel ürünleri iyi bir tercih olacaktır.

  • Saç Bakım Maskesi

Saç bakım ürünleri saça yoğun bir bakım sağlar ve gereksinim durumunda kullanılmalıdır. İhtiyaca göre haftada 2-3 kere kullanılması gerekir. Bakım maskeleri değerli içeriklerle donatılmıştır ve saç hasarlarını onarmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden yoğun bakım sağlar. Saçın ihtiyacına göre doğru saç bakım maskesini seçmek iyi bir sonuç elde etmek için önemlidir.

Bakım maskelerinde uygulama süresi 1 ila 8 dakika arasında değişir. Bazı maskeler 60 saniyede etki özelliği taşır. Vaktiniz olmadığında maskeyi 1 dakika bekletebilirsiniz. Ancak daha etkin bir sonuç elde etmek için en az 5 dakika bekletilmesini tavsiye ederiz.

Durulanmayan saç bakım ürünleri, ıslak saça (bazen sadece saç uçlarına) nazikçe masaj yaparak veya spreyleyerek ürüne göre değişen şekillerde kullanılır. Bu tip saç bakım ürünleri durulama gerektirmediği için daha az zaman harcanmasını sağlar ve saça uzun süreli bakım yapar.

Sağlıklı, canlı, parlak görünün saçlar için saç bakımında bu 3 adım mutlaka uygulanmalıdır, bizden söylemesi 🙂

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar