Güzellik & Moda Makyaj

Oje sürmek mi zor, yoksa ojeyi kurutmak mı?

Oje sürmek mi zor, yoksa ojeyi kurutmak mı?

Ojeleri sürdük sürmesine de asıl mesele onu kurutmak değil mi! Oje sürmek marifet isteyen bir konu. Özellikler sol elimizle sağ parmaklarımızı ojelerken birçoğumuz oldukça zorlanıyoruzdur. Oje sürmek kadar onu kurutmakta ayrı bir zorluk. Uzun dakikalar hareketsiz bir şekilde oturmamıza sebep oluyor. Kaldı ki kurudu zannedip bir şeyler yapmaya başladığımızda tırnaklarımız üzerinde oluşan o izler bütün emeğin çöpe gittiğini gösteriyor.

Ojelerin daha hızlı kuruması için damlalar, spreyler mevcut elbette. Ancak elimizde hiçbiri yoksa ne yapmalıyız bir fikriniz var mı?
mukemmel-oje-surmenin-puf-noktalari-5284408

Eğer ojelerinizi olabilecek en hızlı şekilde kurutmak istiyorsanız ve elinizde herhangi bir oje kurutucu ürün yoksa saç spreyinizi bu iş için kullanabilirsiniz.
Spray

Yapmanız gereken şey oje sürme işleminizi tamamladıktan sonra bir 5 dakika bekleyip, saç spreyini tırnaklarınıza uygulamak. Ojelerinizin bozulmaması için arada belli bir mesafe bırakmanız iyi olur. Yaklaşık 20-30 santimetre bırakacağınız bir mesafe sayesinde ojeleriniz hem hızlıca kuruyacak hem de bozulmayacak.

1446471589494

Ancak saç spreyi el ve tırnak diplerinizde hafif bir yapış yapış hissi bırakabilir. Bunu önlemek için tırnak kısımları kesilmiş bir eldiven kullanabilirsiniz. Ya da spreyi sıkıp, ojelerinizin kuruduğundan iyice emin olduktan sonra ellerinizi yıkayıp iyice nemlendirerek bu sorunu aşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar