Güzellik & Moda Makyaj

Eyeliner nasıl çekilir?

Eyeliner çekmenin incelikleri

Göz makyajının olmazsa olmazı Eyeliner. Peki, uygularken en çok zorlandığımız, her iki göze eşit çekmediğimiz eyelinerı nasıl çekmeliyiz?

Eyeliner, tamamen sizin nasıl bir göz makyajı istediğinize bağlı olarak birçok şekilde sürülebilen bir makyaj malzemesidir. İlk olarak nasıl eyeliner sürülür ona bakalım, daha sonra birkaç farklı eyeliner şeklini sizinle paylaşacağız.

Eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil fakat biraz el alışkanlığı yani tecrübe gerekiyor. Birkaç denemeden sonra hatasız eyeliner çekmeyi başarabilirsiniz. Üstelik eyeliner sürmek şimdilerde daha kolay çünkü, eyeliner çekmek için göz kapağına yerleştirerek kullanılan yardımcı aparatlar mevcut.

maxresdefault

İnce uçlu likit eyeliner kullanmakta zorlanıyorsanız, kalem formunda eyeliner kullanmanızı öneririz. Böylece kontrolü daha kolay sağlamış olacaksınız.

Eyeliner çekerken göz yapınıza uygun bir tercih yapmaya dikkat edin. Bu şekilde daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Sürme işlemine başlamadan önce gözünüzün bitiş çizgisini belirleyin. Daha sonra bitiş çizgisinden yukarıya doğru istediğiniz uzunlukta bir çizgi çizin. Kuyruğunuzun ne kadar uzun olmasını istiyorsanız çizgiyi o kadar yukarı doğru uzatabilirsiniz. Sonra göz pınarına gelin ve buradan göz bitimine kadar bir çizgi çizin. Çizgi, ne kadar kirpik dibine yakın olursa o kadar iyi. Bu çizgiyi göz bitiminizde diğer çizgi ile birleştirin. Bu çizgi ince olsun, ilk etapta ince çizgi çekmek daha kolaydır. Kalın çizgi isterseniz, aynı çizginin üstünden taşırarak tekrar geçebilirsiniz. Eyeliner’ın kalınlığı size bağlı istediğiniz gibi kalınlaştırabilirsiniz. İlk çizginiz ince olursa yavaş yavaş kalınlaştırarak, size uygun kalınlığı da bu şekilde gözlemleyebilirsiniz. İnce eyeliner çekmek istiyorsanız da mümkün mertebe kirpik dibinden uzaklaşmayın ve likit eyeliner kullanın. Her iki durumda da ince olarak başlamak faydanıza olacaktır, çünkü kalın eyelinerı inceltemez ama ince eyelineri kalınlaştırabilirsiniz. 🙂

fdc88a784be95db660417054322e6cdf

Eyelinerı çekerken başınızı geriye doğru yatırmanız kolunuzun hareketini rahatlatacaktır. Kullanmadığınız elinizle de göz kapağınızı germek size daha kolay bir sürüm sağlar. Elinizin titrememesi için ise eyelinerı çok sıkmayın ve rahat hareket etmeye çalışın.

Eyeliner çekmek konusunda tecrübeniz yoksa kalem eyeliner tercih edin. Bu tür kalem eyelinerların bazıları kuru bazıları ise yumuşak yapıda oluyor. Kuru yapıdaki kalemler göz kapağınıza zarar verebilir ve sürümü daha zordur. En iyi seçim yumuşak ve kaygan yapıda olan kolay sürümlü bir kalem eyeliner tercih etmeniz olacaktır.

Son olarak renk konusuna değinelim. Siyah eyeliner çekiminde en çok tercih edilen renktir. Siyah rengi bakışlarınıza derinlik katar. Onun dışında renkli olarak lacivert, kahverengi, mavi gibi renklerde vardır. Tercih sizin!

7d0d8d64a245d607a1b356184cdb3d88

 

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar