Goldwell Kışa Özel Tüyolar Moroccanoil Saç Bakım Tüyoları Saçınıza Göre Bakım Ürünleri

Kışın saç bakımı nasıl olmalı?

Yazdan kışa, kıştan yaza nasıl kıyafet değiştiriyorsak, saçlarımız içinde bakım ürünlerimizi o doğrultuda değiştirmeliyiz.

Yaz mevsimi yeni başladı ama yazın bitmesiyle deniz, klor ve güneşin saçlar üstündeki yıpratıcı etkileri sonbaharda ortaya çıkmaya başlıyor ve kötü bir görünümle beraber saçların dökülmesine de neden oluyor. Üstelik, genetik olarak kuru ve cansız saçlara sahipseniz mevsim değişikliğinden fazlasıyla etkileneceksiniz demektir. Yoğun nemlendiricili bakım maskeleri ve doğal yağ karışımlarıyla hazırlanmış bakım ürünleri saçlarınızın matlaşmasını ve kırılmasını önleyecektir. Saç dökülmelerine karşı alınacak ilk önlem; saç tipinize göre doğru şampuanı seçmektir. Şampuan seçimi saç bakımının temelini oluşturduğundan bu noktada oldukça önem teşkil eder. Ayrıca beslenme de saç dökülmesinde en önemli faktörlerden biridir.

kafatası-kaşıntısı

Dediğimiz gibi saçlar içinde mevsimlere özel bakım yapmamız gerekir. Kış aylarında saçımızı soğuktan korumamız gerekiyor. Nasıl cildimiz kuruyor ise saçlarımızda soğuk havadan olumsuz olarak etkilenir. Sonbaharda başlayan saç sıkıntıları, kışın gelmesiyle beraber gittikçe çoğalacaktır. Yağlı saçlardaki yağ oranı yükselecek, kuru saçlar daha fazla kuruyacaktır. Mevsim değişikliğinin saç dökülmesini hızlandırdığı ise artık bilinen bir gerçektir. Kış mevsimi süresince soğuk ve nemli ortamda kapalı kalan saçlarınız incelmiş saç tellerine ve matlaşmış bir görünüme sahip olur.

Kışın saçlarınıza gerekli bakımı göstermezseniz, sağlıksız saçlar bahar aylarına da sarkacak ve bahar aylarında da saçlarınız sağlıksız bir görünüme sahip olacaktır. Bunun önüne geçmek için de kış ayları boyunca saçlarımızı soğuğa karşı koruma altına almalıyız. Saç serumları uygulanması yararlı olacaktır. Bir de tabi ki duştan sonra fön uygulamasından kaçınmalısınız. Kışın saçları kurutmazsak hasta oluruz dediğinizi duyar gibiyiz. Saçlarınız çok uzunsa ve kurutmanız gerekliyse fön makinesini uzak bir mesafeden saçlarınıza tutarak kurutmanızı öneririz. Dipleri kurutmanız bu anlamda yeterli olacaktır.

Kış aylarında saçın daha çok bakıma ihtiyacı vardır. Saç bakımınızı ihmal etmeyin. Onarıcı, yapılandırıcı, nem veren şampuan, krem, maske ve serum tercih edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar