Güzellik & Moda Herkes Bunu Konuşuyor Makyaj

Ünlülerden 12 Makyaj Önerisi

En göz alıcı yaz güzelliklerinin ortak özelliği yumuşak tonların yer alması. Margot Robbie de şeftali ağırlıklı makyajını göz çevresine, elmacık kemiklerine ve dudaklarına uygulayarak yüzüne yeteri canlılığı verirken abartıdan kaçtı.

1 Margot Robbie

 

Kontürün yerini alan ‘strobing’ ya da diğer adıyla ‘gym-face’ ideal bir yaz makyajı. Cildin hafif nemli görünümüne her türlü göz makyajı ayak uydururken Stella Maxwell’in yaptığı gibi çıplak dudaklar parlayan cildinize en iyi şekilde eşlik eder.

2 Stella Maxwell

 

Model Catrinel Marlon yaz aylarının tatlı pastel etkisine giren isimlerden. Barlon’un dudaklarında hakim olan pembe ve gözlerindeki belli belirsiz eflatunla mükemmel pastel uyumu yakalamış görünüyor.

3 Catrinel Marlon

 

Yıllara güzelliğiyle meydan okuyan şarkıcı Jennifer Lopez buğday tenini kahve-bej tonlarının doğallıyla şımartıyor. Lopez koyu nude rujuyla ve bronz allığıyla tenini olduğundan daha bronz göstermeyi başarıyor.

4 Jennifer Lopez

 

Bazen de sadece ışıldamak isterseniz, Amanda Peet’in yumuşak ama göz kamaştırıcı makyajı size göre! Özellikle beyaz tenliler için doğru pudra, şeffaf-pembe parlatıcı ve etkileyici bir maskaranın gücü yaz aylarında tahmin edemeyeceğiniz kadar etkili.

5 Amanda Peet

 

Koyu göz makyajı obsesyonu olanlar için karanlık gözleri yaza uyarlıyoruz. Siz de Elizabeth Olsen gibi siyahtan kahveye geçerek yaza uyum sağlayın. Olsen’ın buğulu çikolata gözlerine açık kiremit tonlu bir rujla eşlik ederek dengelemiş.

6 Elizabeth Olsen

 

Yazın makyajda abartılardan kaçmak eğlenceden de kaçmak demek değil! Elle Fanning’in fuşya rengi disko gözleri partinin yıldızı olmaya hazır. Dikkat edilmesi tek nokta kusursuz cildinizde patlayan disko ışıklarını Fanning gibi yalnız bırakın ve makyajın starı yalnızca gözleriniz olsun.

7 Elle Fanning

 

Yazın en gözde makyajlarından biri de ‘no-make up’ makyajı. Kusursuz bir cilt, çıplak dudaklar ve doğru aydınlatma bu makyaj için tek ihtiyacınız olanlar.

8 Emily Ratajkowski

 

Kırmızıyla turuncu arasında giden gerçek bir güneş ışığı tonu yaza en yakışan renk. Mercan renginin cüretkar cazibesini bu yaz dudaklarınızda bir şans verin. Dikkatleri üzerine toplayan mercan dudaklara Kate Bosworth gibi sade bir siyah eyeliner’la eşlik etmek ideal.

9 Kate Bosworth

 

Kate Hudson’ın Kaliforniya sahillerinden ilham alan güzelliği bu yaz favorilerimizden. Bronz cildindeki doğal ışıldama, masumca parlayan dudakları ve hafif dozdaki maskarayla yaratılan doğal güzelliği yazın onun mevsimi olduğunu söylüyor.

10 Kate Hudson

 

Yazın bronzlaşan teninize kırmızının seksapalitesi çok yakışacak. Blake Lively gibi patlayan bir kırmızı ruj yaz güzelliğinize tek başına hakim olabilir.

11 Blake Lively

 

Eyeliner kimiler için obsesyon olmaktan çok başlı başına makyaj demektir. Natasha Poly uzayan siyah eyeliner’ını ıslak saçları ve şeffaf dudak parlatıcıyla tamamlamayı tercih etti.

12 Natasha Poly

 

Yazının Kaynağı

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar