Değişen Saç Modası Goldwell Güzellik & Moda Markalar Moda Renkler Organic Colour Systems Saç Boyaları

Gri saç modası ve bakım önerileri

Gri saç modası!

Her dönemin kendine ait tarzı ve modası var. Son dönemlerde ise gri renkli saçlar moda. Trend olan gri saçlar, marjinal ve vamp görünüme bürünmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak cinsten.

“Ben diğerlerinden farklıyım, değişik bir şeyler arıyorum” diyenlerdenseniz, bu yeni moda tam size göre. Gri saça dönmek cesaret istiyor, ancak bu kararı verdiyseniz ve teninize uygun olduğunu düşünüyorsanız bu kararınızı hemen uygulamalısınız. Gri saç ten uyumu ile birleşince gerçekten muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Özellikle açık renk ten ve buğday rengi ten ile büyük uyum içerisindedir. Bu ten renklerine sahipseniz mutlaka denemelisiniz 🙂

Zaman değişiyor, düşünceler değişiyor. Önceden gri saç yaş almanın bir belirtisi iken, şimdi bir akım haline geldi.

Gri renk çılgınlığı

Son birkaç sezondur gri saçları podyumlarda da görmeye başladık, ünlülerinde gri saç tercihleriyle gri saç akımı gitgide popüler oldu. 2016’da da bu popülerlik devam edecek gibi görünüyor. Yine de tüm saçınızı griye boyamak fikri sizi korkutuyorsa, saçın bir kısmına da uygulayabilirsiniz.

Gri saç kesimi nasıl olmalı, nasıl şekillendirilmeli?

Gri saç her model ile uyum içinde olabilir. Ancak açık gri bir renk tercih edecekseniz, katlı kesimleri tercih etmenizi öneririz. Onun dışında saçınıza düz bir fön çekebilir, at kuyruğu yapabilir ya da su dalgası veya kırık fön yapabilirsiniz.

Bakımı nasıl olmalı?

Renk fark etmeksizin boyalı saçlar her zaman bakım gerektirir. Yalnız açık tonların daha çok bakım gerektirdiği bir gerçek. Gri saça sahip olurken saçlarımız oldukça yıpranır. Bunun için bakım ürünlerinden, maskelerden, bakım yağlarından faydalanabilirsiniz. Rengin daha uzun süre parlak kalmasını istiyorsanız, parlaklık veren spreyleri öneririz. Çünkü kimse solmuş bir gri renk istemez.

Gri saç örnekleri

Birkaç gri saç kullanımına dair örnek verecek olursak;

riahanna-Grey

Saçlarınızın tamamını griye boyamak istemiyorsanız, Rihanna gibi sadece uçlarını boyayabilirsiniz.

gri1

Gri saç sizi oldukça vamp bir görünüme kavuşturur.

grey-hair-spring-hairstyle-trend-2015-8

Saçınızı at kuyruğu yaparak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

haber2

Bu tarz bir Bob kesimde gri saçlara oldukça yakışıyor.

gri2

Son olarak saçlarınız çok kısa ise bu şekilde bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar