Saç Bakım Tüyoları Saç Boyaları

Erkekler de Saç Boyar!

Erkekler de saç boyar, hem de nasıl boyar. Gelin birlikte bakalım.

Saç boyası denilince akla önce kadınlar gelir değil mi, artık değil. Erkeklerde saç boyama oranı her geçen gün artıyor. Bu oran arttıkça, erkeklere yönelik saç boyama teknikleri ve ürünleri de gelişiyor. Peki erkekler saç boyama hakkında neleri bilmeli ve boya uygulamasını nasıl yapmalı?

Erkeklerde Saç Beyazlaması

Saç beyazlaması genel olarak 30’lu yaşlardan itibaren başlayan bir olaydır. Saç beyazlamasının sebebi hücresel döngünün yavaşlamasıdır.  Bu konumda genetik yatkınlık oldukça önemlidir. Bazı kimselerin saçları çok erken beyazlarken, kimilerinin ise oldukça geç beyazlayabilir.

Erkeklerde Saç Boyama

Saç boyamak kadınlar için (istisnalar kaideyi bozmaz J) çok basit bir eylem olabilir. Bir kadın saç renginden sıkıldığı anda farklı bir renk denemeye karar verebilir. Erkeklerde ise bu durum bu kadar kolay değildir. Erkeklerin saç boyamaya karar vermesi kadınlar kadar kolay olmuyor. Erkeklerde saç boyama işlemi yapılmak isteniyorsa en önemli konu bu boyama işleminin ne kadar belirgin olacağı ve etrafındaki insanların ne kadar fark edeceği oluyor. Pe ki erkekler saç boyatırken neler dikkat etmeli?

Hem saçlarının boyamak isteyen hem de boyandığının anlaşılmasını istemeyen erkekler için özel olarak bir önerimiz olacak. Oraya geleceğiz ancak öncelikle saçını boyamak isteyen erkek okuyucularımızın dikkat etmesi gereken birkaç detaydan bahsedelim.

George-Clooney

Saçınızı boyamaya karar verdiyseniz öncelikle saç renginizi kavramalı ve size uygun en doğru rengi seçmelisiniz. İlk defa boyama yapacaksanız ve biraz sonra bahsedeceğimiz üründen kullanmıyorsanız ilk boyamada yardım almanızı öneririz.

Erkekler için saç boyamak kadınlarda olduğu gibi modaya uymak ya da trendi yakalamak anlamına gelmiyor. Daha çok gerçekten beyaz kapama odaklı bir işlem olarak uygulanıyor. Bu sebeple erkek için doğru saç rengi bulmak ve inandırıcı görünmesini sağlamak çok önemli. Bu noktada size önereceğimiz ürün Goldwell Men ReShade Erkek Saç Boyası olacak. Üründen bahsedecek olursak, Men ReShade köpük formunda olup, en fazla %70’e kadar beyaz saçlarda uygulanması gereken bir boya. Neden %70 beyaz saçlarda derseniz; Men ReShade saç tellerini tam manası ile boyamayan onlara transparan bir görünüm kazandıran bir köpük saç boyasıdır. İşte işin püf noktası da burada, erkekler saçını boyadıklarında belli olmasını istemiyorlar. Men ReShade transparan özelliği sayesinde bunu erkeklere sunuyor. %30 kendi saç renginizin içinde beyaz saçlarınızı kamufle ederek doğal bir görünüm sağlıyor.

maxresdefault

Uygulamasına gelince, oldukça basit bir uygulaması var. Losyon ve boyayı özel karıştırma kabında eşit miktarlarda karıştırarak saçınıza uygulayın. 5 dakika sonra saçlarınızı durulayın ve renk koruyucu bir şampuan ile şampuanlayın. Duş esnasında bile uygulayabileceğiniz bu boya kadar pratiğini biz görmedik.

Erkekler için saç beyazlaması genellikle belli bölgelerde başlayabiliyor. Böyle durumlarda sadece o bölgeler için uygun boya işlemi yapılabilir. Böylece saçınızın tamamını boyatmanıza gerek kalmaz.

Saç Kesim Sıklığı – Saç Boyama Sıklığı

Erkeklerin kadınlara göre sıkça saç kestirdiğini düşünürsek saç boya sıklığının da fazla olduğunu söyleyebiliriz. Saç kesim sıklığınız nasılsa saç boyama sıklığınızda öyle olmalıdır.

Erkekler için saç boyası renkleri

Erkekler için saç boyama işleminden önce saç boyası rengi seçilmelidir. Boyanın kendi ana saç tonuna uygun olması gerekir. Aynı zamanda kaş, bıyık ve sakallarının rengine de uyumlu olmalıdır. Kaş ve bıyık genellikle saçlardan sonra beyazlayacağı için çok koyu bir saç rengi ile mevcut kaş ve bıyık rengi uyum sağlamazsa hoş olmayan bir görünüm olabilir. Burada belirtmemiz gereken önemli bir husus ise, saç boyaları ile kesinlikle kaşlarınızı boyamamanız. Her ürün kendi amacı dâhilinde kullanılmalıdır, bu konuda dikkatli olunması gerekir.

Saçınızın ana rengini bilmek ve ona uygun tonlarda bir boya rengi seçerek doğal bir görünüm sağlayabilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar