Evde Bakım Tüyoları Saç Bakım Tüyoları Saç Tipine Göre Öneriler Saçınıza Göre Bakım Ürünleri

Kalın ve sert saçlar için bakım önerileri!

Kalın telli ve sert saçlara şekil vermek, onları bir forma sokmak oldukça zordur. Asi saçlarınızı dizginlemek için size önerilerimiz var!

Biliyorsunuz ki saç derimizdeki yararlı yağların saçlarımıza etki etmesi için saçlar her gün değil gün aşırı yıkanmalı. Sert ve kalın saçlar kolay kolay yağlanmadığı için bu süreyi uzatabilirsiniz. Burada şampuan seçimi de çok önemli, siz kuru saçlar için üretilmiş nem veren ürünleri kullanmalısınız. Kalın telli saçlar kurumaya yatkındır ve neme ihtiyacı vardır. Ayrıca saçınızın nemini korumak için, fön, düzleştirici, maşa gibi ısı işlemlerinden ve içeriğinde alkol bulunan ürünlerden kaçınmalısınız.

images

Saçlarınızı saç kurutma makinesi yerine havluyla nemini alarak kendiliğinden kurumaya bırakmanız da iyi olacaktır.

Kalın telli saça sahip olanlar mümkünse geniş aralıklı tarak kullanmalı, böylece saçlarınız daha az kabaracaktır.

Kalın, ince fark etmeksizin yapılması gereken bir diğer önemli hususta kuruyan ve kırılmaya başlayan saç uçlarının düzenli olarak kesilmesidir.  Saç kesimi demişken saç kesiminiz de bu noktada çok önemli, katlı kesimler çok kalın olmayan saçlar için ideal olacak, saçınıza hacim katacaktır; ancak kabarık bir saç istemiyorsanız düz modelleri tercih edebilirsiniz.

Kalın telli saçları şekillendirmek için ise tutuculuktan çok esneklik ve yumuşaklık vaadeden ürünleri tercih edin. Jöleden de uzak durmalısınız. Çünkü jöle zaten nemsiz olan saçı daha da çok kurutur.

Bakım yapmak isteyenler, mümkün olduğunda yumuşaklık veren ve yatıştıran bakım ürünleri kullanmalı, avokado veya badem yağı gibi doğal maddeler içeren yoğun bakım şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Böylece saçlar yumuşar. Gür ve şekil alma konusunda inatçı saçlarınızı bunun gibi müdahaleler ile yatıştırabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar