Saç Tipine Göre Öneriler Saçınıza Göre Bakım Ürünleri

İnce telli saçlar için bakım önerileri

Saç yapısı genetiktir. Genetik olarak nasıl bir yatkınlık var ise saçlarda genetik yatkınlığa bağlı olarak ince telli, orta telli ya da kalın telli olarak forma girer.

İnce telli saçlar yıpranmaya, kırılmaya ve cansız görünüme çok yatkındırlar. İnce telli saçlar için evde saç bakımı yaparken, saçları daha fazla yıpratacak ve güçsüzleştirecek ürünler ve uygulamalardan uzak durulması gerekir. Saç boyaları, sıcak fön uygulamaları, saç düzleştirme gibi yüksek ısıya maruz bırakan saç şekillendiricileri ince telli saçların daha fazla incelmesine yol açar. Bu nedenle saç yapısına uygun ürünler kullanılarak ve çok sık yapılan şekillendirme işlemlerinden uzak durularak yıpranma azaltılabilir. Saçların güçsüzleşmesine yanlış beslenme, stres, üzüntü ve hormonal değişimlerde etkili olur.

 

İnce Telli Saçlıların Saç Bakımları İçin Dikkat Etmeleri Gerekenler;

İnce telli saçlar için evde saç bakımı konusuna geçmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Saçlarınızı çok sık yıkamayın

Saçlarınızı çok sık yıkamamaya özen göstermelisiniz. Her gün saç yıkamak saç derisindeki koruyucu tabakaya zarar vererek saç derisini hassaslaştırır. Bu şekilde saçlarınız daha çok zayıflar ve güçsüzleşir. Ayrıca saçlarınızın bakım yağlarıyla daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Boya Kullanmayın

Saç boyası ince telli saçların daha çok zayıflamasına neden olur, bu nedenle boya kullanmaktan mümkün olduğunca kaçınınız. Özellikle oryal gibi saç açıcılardan uzak durmakta fayda var. Eğer saçlarınızı boyamak durumunda iseniz, saç boyasının ya da açıcının içine katılan, saçı yıpranma ve kopmalara karşı koruyan Organic Revamp ürününü kullanabilirsiniz.

Saç Bakım Ürünlerinizi Doğru Seçin

Saçlarınıza kullandığınız bakım ürünlerinin ince telli saçlar için özel olarak hazırlanmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Kimyasalların saçlarınıza zarar vermesini istemiyorsanız, evinizde bulunan malzemeleri kullanarak sizde bakım kürleri yapabilir ya da “organik içerikli” bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

10kozmetik

Yorumlar